fbpx

Zakochaj się w życiu – 14 wspierających sentencji znanego nauczyciela i mówcy Jeffa Fostera

Jeff Foster, który mimo młodego wieku przeżył  już głęboką depresję i ciężką postać neuroboreliozy, jest uwielbianym pisarzem i nauczycielem duchowym. Z humorem i współczuciem opowiada o niedualności, wewnętrznym uzdrawianiu, duchowym przebudzeniu i odnajdywaniu sacrum w zwyczajności. Jego słowami podzieliły się min The New York Times, Newsweek, Huffington Post, Esquire, CNN, The Independent, Elephant Journal, Jay Shetty, Ariana Grande… oraz terapeuci i nauczyciele jogi i medytacji na całym świecie. Jego książki są dostępne w ponad 15 językach.

Przeczytajcie kilka jego wspierających sentencji o życiu. Więcej tego typu refleksji znajdziecie w jedynej do tej pory wydanej w Polsce książce Fostera – Zakochaj się w tym co jest. Dostępnej m.in. TU

 

Nie ma zwykłych chwil. Zawsze w głębi serca o tym wiedzieliśmy, ponieważ kiedyś byliśmy młodzi i wciąż jesteśmy. Po prostu udajemy “dorosłych”, to wszystko. Życie wciąż jest tą kosmiczną przygodą, którą zawsze było. Jesteś doskonały dokładnie taki, jaki jesteś

Niech wszystkie uczucia zostaną otoczone kochającymi ramionami twojej obecności, choćby na moment.

Kochaj, wiedząc, że tego, kogo kochasz, może tu już jutro nie być, wiedząc, że dzisiaj może być waszym ostatnim dniem, żeby naprawdę się spotkać, wiedząc, że nie możesz wiedzieć, jak kończy się ta historia.

Kto jest gotowy wziąć pod uwagę, że ten dzień może być ostatnim dniem, żeby w ogóle czegokolwiek doświadczyć?

Chrzań pranie mózgu i życie według czyjegoś pomysłu, nieustanne poszukiwanie aprobaty czy nawet uznania u innych! Wszystko jest piękne, wszystko!

Głęboka akceptacja oznacza patrzenie życiu w twarz, w tym momencie. Oznacza zwrócenie się ku temu, co JEST, zamiast odwracania się.

Być może to nie śmierci się obawiamy, lecz ZBYT WIELE ŻYCIA

Problem to sytuacja, która pragnie twojej życzliwej uwagi. Kryzys jest punktem zwrotnym. Choroba jest wołaniem o głęboki odpoczynek i uwolnienie. Trauma jest zaproszeniem do tego rodzaju akceptacji, jakiej sobie nigdy nie wyobrażałeś.

Jesteś wyjątkowym kwiatem, mającym własny niepowtarzalny zapach, własny wyjątkowy sposób poruszania się w świecie i własny, niemożliwy do skopiowania taniec na wietrze.

Odpowiedź jest prosta, ponieważ życie jest krótkie, rób cokolwiek, co sprawia, że czujesz się pełen życia.

Przestań się starać, żeby wszystko cały czas było “w porządku”.

Nigdy nie dojdziesz do takiego punktu w swoim życiu, gdzie wszystko będzie idealnie rozwiązane i ładnie zawiązane na kokardkę.

Twoje niedoskonałości, twoje kaprysy, pozorne wady, dziwactwa, twoje wyjątkowe i niezastąpione charakterystyczne cechy są tym, co uczyniło cię takim kochanym, ludzkim, tak prawdziwym i nadającym się do związków.

Przyjacielu, od samego początku, nigdy nie byłeś zepsuty czy uszkodzony. Nie urodziłeś się w grzechu. Nie byłeś przeznaczony na wysypisko ze śmieciami. Twojemu życiu nigdy niczego zasadniczo nie brakowało. Tylko tak myślałeś.

 

Źródło: materiały własne

 

 

 

Dodaj komentarz