fbpx

W sklepach Bio Family zakupy można robić 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, nawet gdy w środku nie ma obsługi

Bio Family to polska sieć supermarketów z produktami ekologicznymi, która liczy obecnie cztery sklepy. Dwa z nich działają w modelu samoobsługowym – zrobić w nich zakupy można 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, nawet gdy w środku nie ma obsługi.

Pierwszy samoobsługowy market ekologiczny sieci Bio Family, założonej przez Mateusza Świtalskiego, syna założyciela Biedronki, ruszył w Poznaniu w listopadzie 2017 roku. Kolejny uruchomiono w lutym tego roku w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Sklepy oferują ponad 6 tys. produktów – żywność, kosmetyki i środki czystości.

Obie placówki działają w modelu 24/7 – można w nich robić zakupy przez całą dobę i każdego dnia. Czyli także w nocy, w niedziele niehandlowe czy święta, gdy w środku nie ma żadnego z pracowników obsługi. Za zakupy zapłacimy wtedy dzięki kasom samoobsługowym.

Natomiast samo wejście do sklepu poza godzinami pracy obsługi (między 21.00 wieczorem a 8.00 rano i w niedziele z zakazem handlu) odbywa się dzięki przeskanowaniu specjalnej karty, wydawanej przez obsługę sklepu (w sklepie w Poznaniu) lub za pomocą aplikacji na telefon komórkowy (w Konstancinie-Jeziornej).

Skąd pomysł na taki sklep? – Obserwowaliśmy rynek zagraniczny, w jaki sposób działa np. koncept Amazon Go i zaczęliśmy szukać rozwiązań, aby móc wdrożyć podobną technologię w naszych sklepach. Pojawiły się rozmowy w firmie, w jaki sposób możemy dać dostęp do zakupów w Bio Family, tak aby nasi klienci mogli robić zakupy bez ograniczeń – mówi  Natasza Świtalska z Bio Family.

– Klienci odebrali koncept z dużym entuzjazmem i bez problemu radzą sobie z kasami samoobsługowym – mówi Świtalska. Podkreśla, że poza godzinami pracy w supermarketach Bio Family pojawia się zaskakująco dużo osób.

Firma zapewnia, że dotąd w jej sklepach nie doszło do żadnych kradzieży. W każdym sklepie w nocy nie ma ochrony, są jedynie kamery. – Systemy bezpieczeństwa zostały zainstalowane przez firmę SMprotect specjalizującą się we wdrażaniu zaawansowanych usług i systemów zabezpieczeń, dzięki którym ryzyko potencjalnej kradzieży zostało zminimalizowane – przekonuje Natasza Świtalska.

 

Czytaj  więcej na: businessinsider.com.pl

Foto: Patryk Pallus/ materiały prasowe

Dodaj komentarz