fbpx

Oczy tej niewidomej sowy to okna na wszechświat. Niesamowite!

Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, Zeus ma w swojej duszy całe uniwersum.

Oczy Zeusa odzwierciedlają wszechświat, w którym żyjemy – cudowne, usiane gwiazdami niebo, które możemy podziwiać każdej bezchmurnej nocy.

Zeus to syczek zachodni, który oślepł w młodym wieku. Widzi tylko w około dziesięciu procentach, dlatego nie może zostać z powrotem wypuszczony na wolność. Przebywa zatem w Wildlife Learning Center (WLC) w Kalifornii, gdzie otrzymuje dużo troskliwej opieki.

Swoje imię otrzymał po greckim bogu, władcy niebios i piorunów, ze względu na swoje nadzwyczajne, nakrapiane złotem oczy, ukazujące piękno kosmosu.

“W przeciągu ponad 40 lat pracy z dzikimi zwierzętami jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego” – mówi zespół z WLC z południowej Kalifornii, który opiekuje się Zeusem od 2012. – “Radzi sobie świetnie! Wciąż codziennie spędza z nami czas w biurze i poza tym jest całkowicie zdrowy.”

Jego gwieździste oczy to wynik skrzepów białka i barwnika krwi, a także zaćmy. Jego stan prawdopodobnie został spowodowany atakiem drapieżnika, możliwe także, że Zeus miał wypadek podczas latania.

Choroba oczu uniemożliwia mu samodzielne życie i polowanie, na szczęście pracownicy WLC z chęcią mu pomagają. Zeus jest codziennie karmiony, i uwielbia swój pełen białka jadłospis.

“Niektórzy są bliscy łez, kiedy poznają tę niezwykłą sowę” – mówią. – “To niesamowite, że niepełnosprawność Zeusa daje tak wiele do myślenia i uwrażliwia nie tylko na jego gatunek, ale i wszelkiego rodzaju dziką przyrodę, a także środowisko, które wspólnie dzielimy. Zeus to prawdziwy ambasador… i przynosi nam wiele radości. Opieka nad nim to nie tylko obowiązek, ale i przywilej.”

Ciekawostka: Pewne plemiona indiańskie wierzą, że sowy przynoszą wiadomości spoza grobu lub dostarczają nadprzyrodzone ostrzeżenia ludziom, którzy złamali plemienne zakazy. Z kolei według religii Azteków i Majów, sowy służyły jako posłannicy i towarzysze bogów śmierci.

 

 

 

 

Źródło:   mysticalraven.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

 

Dodaj komentarz