fbpx

101–latek wygrał z koronawirusem. Teraz może dalej opiekować się żoną

Jak wynika ze statystyk najbardziej narażone na destrukcyjne skutki koronowirusa są osoby starsze. To wśród tej kategorii odnotowywana jest największa śmiertelność. Kilka dni temu dotarła jednak wiadomość, która czyni wyłom w tym fakcie. Oto 101- Chińczyk zarażony wirusem z Wuhan wyzdrowiał w ciągu tygodnia. Jak donosi agencja DailyMail jest to obecnie najstarszy pacjent, któremu udało się powrócić do zdrowia. Poprzednia rekordzistka, Hu Hanyinga, miała 98 lat i trafiła do szpitala razem ze swoją 54-letnią córką. Także obie te kobiety wyzdrowiały.

Mężczyzna uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa 25 lutego br. – kilka dni po swoich urodzinach. Jak mówi w udzielonym wywiadzie: Nie mogłem w to uwierzyć. Wziąłem drugi termometr i potwierdzało się. Coś mi się zaświeciło, bo ja cały czas nie wierzyłem, że to jest koronawirus, że mam koronawirusa –…

Pana Dai wypisano ze szpitala 4 marca br. Li Lai, opiekunka mężczyzny, powiedziała mediom, że pacjent był w dobrym humorze, kiedy opuszczał placówkę. Musiał spędzić jeszcze kilka dni na obserwacji w szpitalu. Podczas pobytu mówił, że jego stan musi się poprawić, ponieważ jego niezarażona 92-letnia żona potrzebuje opieki.

Źródło: tvp.info

 

Dodaj komentarz