fbpx

Wziął do domu ponad 300 psów, aby uratować je przed huraganem

Mężczyzna prowadzący schronisko dla zwierząt w portowym mieście Puerto Morelos w Meksyku przyjął pod swój dach ponad 300 psów, aby ochronić je przed huraganem. W jego domu schronienie znalazły również koty, kilka kur, królików, a nawet jeż. Relacja z akcji trafiła do mediów społecznościowych.

– Część z psów, które wziąłem do domu, na co dzień mieszka w schronisku. Nie mieliśmy tam jednak tyle schronów, żeby zwierzęta mogły być bezpiecznie na czas huraganu. Dlatego wziąłem je do siebie – opowiada Ricardo w wywiadzie dla Bored Panda.

„Kury też są bezpieczne”

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 6 na 7 października. Mążczyzna zamieścił w mediach społecznościowych nagrania z domu wypełnionego zwierzętami. „Deszcz już się zaczął” – czytamy w opisie do nagrania, na którym widać zdenerwowane psy, które piszczą i szczekają. „Zaczyna wiać, a ja uspokajam bestie. Na razie wszystko jest w porządku” – czytamy w kolejnym poście. „Kury też bezpieczne” – napisał Ricardo w innym wpisie. W swoim domu schronił też m.in. koty, kilka królików i jeża.

Następnego dnia po przejściu huraganu właściciel Tierra de Animales pokazał na Facebooku skale zniszczeń w schronisku. „Zagrożenie minęło. Wy bawcie się dobrze, a my do pracy” – napisał w innym wpisie, gdzie widać bawiące się radośnie psy.

Ricardo poprosił też w mediach społecznościowych o pomoc w naprawie schroniska i szkód wyrządzonych po trzymaniu tak wielu zwierząt we własnym domu. Jego historia podbiła serca internautów – otrzymał wiele słów wsparcia i datków.

– Psy zachowywały się bardzo dobrze podczas huraganu. Wszystkie są wykastrowane, zaszczepione i odrobaczone. Prawie wszystkie można adaptować – podsumował w rozmowie z Bored Panda.
Ricardo Pimentel Cordero jest założycielem schroniska Tierra de Animales.

Zniszczenia po huraganie Delta

Silny huragan Delta uderzył w Zatokę Meksykańską w ubiegłym tygodniu. W piątek i sobotę przetoczył się przez Luizjanę, gdzie spowodował mnóstwo zniszczeń. Obecnie trwa szacowanie strat i naprawa szkód.

One thought on “Wziął do domu ponad 300 psów, aby uratować je przed huraganem

  • 15 października 2020 at 03:08
    Permalink

    To chyba prawdziwy Człowiek.

    Reply

Dodaj komentarz