fbpx

Masz w portfelu banknoty 10, 20, 50 czy 100-złotowe? Mogą być warte fortunę

Według wyliczeń, w Polsce znajduje się w obiegu około miliarda banknotów o różnych nominałach.  Nie każdy jest świadomy, że niektóre z nich dla kolekcjonerów mogą być warte o wiele więcej, niż wynosi ich nominał. Każdy z nas może nieświadomie jeden z takich banknotów w portfelu.

Najwięcej warte są banknoty o numerach seryjnych złożonych z tych samych cyfr, jak na przykład 4444444, lub 7777777. Szanse na to, że jesteśmy nieświadomie w posiadaniu jednego z takich są niestety bardzo małe.

Banknoty kolekcjonerskie

Są jednak banknoty, których szansa posiadania jest o wiele większa. Możemy na przykład trafić na banknot z tak zwanym numerem radarowym. Jest to ciąg cyfr, który czytany od przodu i od tyłu wygląda identycznie. Jak na przykład  2227222, czy 1234321. Równie cenne są banknoty o nominałach, których numer seryjny tworzy rosnący ciąg znaków, na przykład 3456789. Banknoty o podobnych, unikalnych numerach są dla kolekcjonerów bardzo cennym nabytkiem, za które są gotowi zapłacić całkiem wysoką sumę.

Pieniądze prosto z drukarni

Nie jest tajemnicą również to, że w przyszłości dużą wartość będą miały polskie banknoty w doskonałym stanie, niczym prosto z drukarni. Jeśli jesteśmy w posiadaniu takiego, może warto byłoby odżałować i schować go w bezpiecznym miejscu, aby za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat sprzedać go z zyskiem.

Dodaj komentarz