fbpx

Wiele razy mijała dom, który uważała za opuszczony, pewnego dnia postanowiła wejść do środka i spotkała tam staruszka

Pasją Leslie Muir jest fotografia. Kobieta uwielbia odwiedzać stare, opuszczone domy i uwieczniać ich niepowtarzalny klimat na zdjęciach.

W 2015 roku miała już wracać do siebie po wielogodzinnym zwiedzaniu, gdy postanowiła zajrzeć jeszcze do jednego domu. Mijała go wcześniej wiele razy, ale nigdy nie przykuł jej uwagi.

Jednak wtedy postanowiła zaryzykować i sprawdzić, co właściwie kryje jego wnętrze.

2

Weszła do środka i zaczęła robić zdjęcia. Było tam ciemno, wszędzie leżały porozrzucane rzeczy. W pewnym momencie usłyszała grające radio, a po chwili nieśmiałe “cześć”.  To właśnie wtedy po raz pierwszy spotkała Lawrence’a.

Jemu również zrobiła zdjęcie i opublikowała na swoim Instagramie , dodając poruszający wpis:

To jest Lawrence. Mieszka w domu, o którym myślałam, że jest porzucony. Podjazd jest zarośnięty, dach się zapada, aż trudno uwierzyć w to, że ktokolwiek tak mieszka. Znalazłam go w salonie. Ma trudności z poruszaniem się i większość czasu spędza tam. Zupełnie sam. Jakby tego było mało nie ma jednego oka i cierpi na zaćmę. Choć byłam dla niego zupełnie obca, Lawrence okazał mi dużo sympatii i podarował nawet swoje zdjęcie.

3

Z biegiem czasu Leslie i Lawrence zaprzyjaźnili się. Często jedli razem kolacje, rozmawiali przez wiele godzin, zwierzali się sobie.

Pewnego dnia Muir postanowiła zająć się domem staruszka. Wraz z pomocą innych posprzątała zniszczone i zaniedbane wnętrza jego posiadłości.

Powiedział mi, że dzień, w którym go odwiedziłam po raz pierwszy był najpiękniejszym w jego życiu. Rozumiem, co on czuje, ponieważ dzień, w którym go poznałam był najlepszym także w moim życiu. On dał mi szansę na to, aby zrobić coś dla drugiego człowieka i nie oczekiwać rewanżu.

4

W pewnym momencie stan zdrowia mężczyzny pogorszył się. Od tamtej pory na Instagramie długo nie pojawiły się żadne wpisy dotyczące Lawrence’a. W końcu Leslie podzieliła się z informacją:

Po dwóch pobytach w szpitalu Lawrence mieszka w domu spokojnej starości i czuje się znacznie lepiej. Jest bezpieczny i dobrze spędza mu się czas z innymi ludźmi, choć wiem, że tęskni za swoim domem.

5

Poniżej  krótki film o Leslie, jej pasji i o tym jak spotkała Lawrence’a po raz pierwszy.

Źródło: instagram.com

Dodaj komentarz