fbpx

Polska firma produkuje meble z tektury. Można je obejrzeć na wystawie w Łodzi

W Łodzi otwarto nietypową wystawę. Można na niej oglądać meble wykonane z tektury. Projekt jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie klientów na produkty ekologiczne. Innowacyjne meble są lekkie, trwałe i łatwe w montażu.

Za produkcję tekturowych mebli odpowiada firma Świat Tektury, która prowadzi swoją działalność już od dwóch lat. W ich ofercie można znaleźć stoły z krzesłami, sofy czy regały na książki wykonane ze specjalnej, złożonej z kilku warstw tektury. Jeśli zależy nam na trwalszym rozwiązaniu, można wybrać wersję z nałożonym na tekturę laminatem. Wtedy meble są trwalsze, można je myć i dezynfekować.

Tekturowe meble cieszą się największym powodzeniem wśród firm, jednak producenci własnym przykładem udowadniają, że jest to praktyczne rozwiązanie do każdego domu.

– Najlepiej jest świecić przykładem, więc moje mieszkanie w stu procentach jest wyposażone w nasze meble, najstarsze z nich mają dwa lata i pewnie jeszcze długo posłużą. Młodych ludzi nie trzeba przekonywać, że to dobre rozwiązanie. Sceptycznie na meble spoglądają osoby starsze, którym nie chce się wierzyć, że tekturowe meble mogą się sprawdzać – mówi Rafał Linowski, prezes firmy Świat Tektury.

Papierowe meble są łatwe w transporcie, w razie potrzeby można także rozłożyć je na części i schować, na przykład za szafę. Meble cieszą się szczególną popularnością wśród studentów, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i z reguły nie mają do dyspozycji dużego metrażu. W ofercie można również znaleźć stoliki i krzesełka dla dzieci, tekturowe lampy, a nawet coś dla domowych zwierząt.

Podczas trwających właśnie w Łodzi targów specjaliści dyskutują, jak będą wyglądały meble przyszłości. Jedną z innowacyjnych propozycji jest zastąpienie tradycyjnych paneli MDF, płytami wykonanymi z obierek ziemniaków. Najważniejsze, że producenci sięgają po materiały z recyklingu, całkowicie naturalne i w stu procentach biodegradowalne. Na takie właśnie cechy coraz częściej zwracają uwagę świadomi klienci.

One thought on “Polska firma produkuje meble z tektury. Można je obejrzeć na wystawie w Łodzi

Dodaj komentarz