fbpx

W Kenii działa hotel, który pełni funkcję schroniska dla żyraf

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym podczas śniadania zagląda do Was przez okno żyrafa! Przeżycie takiego doświadczenia jest jak najbardziej możliwe, wystarczy udać się do rezydencji żyraf w Kenii. Giraffe Manor to niesamowite miejsce, gdzie każdy możesz zamieszkać wśród tych wspaniałych zwierząt.

Giraffe Manor to bajkowy hotel w Langacie (Kenia), obok którego mieści się leśne schronisko dla żyraf. Te z kolei bardzo chętnie odwiedzają hotel rano i wieczorem w nadziei na smakołyki. Widząc gości hotelowych, te majestatyczne chętnie zaglądają przez okno, nie odmawiając drobnych smakołyków.

Rezydencja nie jest jedynie atrakcją turystyczną. Razem z rezerwatem stanowi ona dom dla zagrożonego gatunku żyraf Rothschilda oraz miejsce, gdzie pary tych zwierząt mogą wrócić do życia w naturze oraz podtrzymywać gatunek. W Giraffe Manor żyło już wiele żyraf, obecnie jest ich tam 8.

Hotel posiada 6 przytulnych pokoi, z których okien goście mogą podziwiać żyrafy, a przy śniadaniu poczęstować je jakimś rarytasem. Można odwiedzać go cały rok, a oprócz żyraf do wyboru są również inne aktywności, można m.in. pojechać na safari, odwiedzić słonie czy założone w pobliżu muzeum.

Żyrafia rezydencja to raj na Ziemi dla miłośników zwierząt i natury. Więcej o tym miejscu możecie przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz