fbpx

Rekin nieświadomie narysował swój portret. Wykorzystał nadajnik geolokalizacyjny

Niezwykły wyczyn rekina w USA! Osobnik nazwany Bretonem nieświadomie narysował swój portret, korzystając z nadajnika geolokalizacyjnego. Organizacja OCEARCH, która zajmuje się śledzeniem rekinów i ich badaniem podała, że drapieżnik pływał przy wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Breton jest jednym z rekinów znakowanych i śledzonych przez organizację non-profit zajmującą się badaniami OCEARCH. Był pierwszym rekinem oznaczonym podczas ekspedycji OCEARCH Nova Scotia 2020 i otrzymał imię od przylądka Breton, gdzie został znaleziony i oznaczony.

Od tego czasu był śledzony, gdy pływał po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Właśnie wtedy “narysował” obraz przypominający rekina.

Żarłacze białe migrują z Nowej Anglii na Florydę. Często widywane są latem w pobliżu Massachusetts i New Jersey, a zimą na wodach Florydy. Breton w dużej części podążał za tym schematem migracji, spędzając późne lato w zeszłym roku w kanadyjskiej Zatoce Świętego Wawrzyńca, zanim popłynął na Florydę w okolicach Bożego Narodzenia. Wiosną ponownie wystartował na północ i wrócił na wybrzeże Florydy.

 

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz