fbpx

W Polsce powstaje największy aquapark w Europie – Suntago Wodny Świat

Między Warszawą i Łodzią powstaje największy zadaszony aquapark w Europie “Suntago Wodny Świat”. Budowa rozpoczęta w kwietniu w miejscowości Wręcza coraz bardziej nabiera kształtów i ma się zakończyć wiosną 2019 roku.

Powstający we Wręczy koło Mszczonowa aquapark “Suntago Wodny Świat” jest pierwszym etapem wielkiej inwestycji rozpoczętej przez firmę Global City Holdings. Całość pod nazwą “Park of Poland” ma być docelowo, za 6-8 lat, drugim co do wielkości parkiem rozrywki w Europie o powierzchni 80 ha. Oprócz wodnych atrakcji mają z czasem powstać rollercoastery, galeria handlowa, centrum konferencyjne i kilka hoteli.

Sam park wodny ma być wg deklaracji inwestora największym krytym parkiem wodnym w Europie – ma być większy od słynnego aquaparku Tropical Island pod Berlinem. Jego główną strefą “Relax” będzie przeszklona hala z otwieranym dachem. Wewnątrz, w otoczeniu 700 prawdziwych palm znajdzie się kilka basenów połączonych z zewnętrznymi. W strefie “Saunaria” znajdzie się 10 różnych saun, baseny mineralne, pokoje masażu, solarium i restauracja. Strefa “Jamango” służyć będzie przede wszystkim zabawie. Goście będą mogli poszaleć na 30 zjeżdżalniach o łącznej długości ponad 3 km, z których najdłuższa będzie mieć 320 m. Poza tym rozrywkę zapewni basen ze sztuczna falą, sztuczne rzeki i wodny plac zabaw dla najmłodszych.

Czytaj więcej na: poznajpolske.onet.pl

Foto: Park of Poland

2 thoughts on “W Polsce powstaje największy aquapark w Europie – Suntago Wodny Świat

  • 9 grudnia 2017 at 09:34
    Permalink

    Tak bardzo tropical island

    Reply

Dodaj komentarz