fbpx

W Warszawie ruszył tramwaj z pianinem i muzyką

Po Warszawie jeździ tramwaj z muzyką, graną na żywo na pianinie. Akcja zorganizowana została z okazji finału 18. edycji Konkursu Chopinowskiego.

Pasażerowie jednego w Warszawskich tramwajów mieli okazję posłuchać najwybitniejszych dzieł Fryderyka Chopina w wykonaniu profesjonalnych muzyków, w tym między innymi pianisty Wojciecha Kruczka. Na środku zabytkowego tramwaju ustawiono pianino. Tramwaj, którym można było się przejechać bez biletu, zatrzymywał się na każdym przystanku.

Nietypowy tramwaj z pianinem kursował w niedzielę 17 października od godziny 11 do 17, trasa przejazdu to: plac Narutowicza – plac Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – ul. Targowa – ul. Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – most Gdański – rondo Radosława – ul. Okopowa – ul. Towarowa – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza.

– Każdy może wsiąść do tramwaju i spędzić miłą podróż słuchając muzyki Chopina. Nie trzeba kasować biletu – mówił rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Atrakcji w ramach Konkursu Chopinowskiego było więcej. Jedną z nich był nietypowy koncert, który odbył się na peronie stacji metra Stadion Narodowy. Koncert odbył się nocą, przed publicznością wystąpiła Aleksandra Hortensja Dąbek, młoda, ale wielokrotnie już nagradzana uczestniczka konkursu.

Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Dodaj komentarz