fbpx

Dom opieki zachęca do adopcji dziadków. Wirtualne spotkania mają utrzymać ich w zdrowiu

Personel jednego z angielskich domów opieki, znalazł sposób na zwalczenie doskwierającej samotności wśród seniorów. Starsi ludzie szczególnie mocno odczuwają skutki przedłużającej się kwarantanny – bliscy nie mogą ich odwiedzać. Grupa CHD Living wpadła więc na pomysł wirtualnej adopcji dziadków. Spotkania on-line z osobami starszymi mają odbywać się w 13 placówkach.

– Chcemy zachować spokój w domach opieki i dlatego zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy nadal wzbogacać życie naszych mieszkańców, zapewniając im jednocześnie stymulację i towarzystwo. Wpadliśmy na pomysł digitalizacji kampanii “Adopt a Grandparent” i rekrutacji kolejnych wolontariuszy z całego świata, którzy mogą dotrzymać towarzystwa naszym mieszkańcom w nadchodzących tygodniach – wyjaśnił przedstawiciel firmy.

 

CHD Living zaprasza ludzi z całego świata, by zgłosili się do wolontariatu. Wystarczy złożyć wniosek przez internet i znać język angielski w stopniu komunikatywnym. Firma ma nadzieję, że w tym trudnym czasie utrzyma mieszkańców w stanie pobudzenia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Potencjalnych wolontariuszów przepytuje się o zainteresowania i pasje. Pozwoli to dopasować ich do konkretnych seniorów o podobnych zainteresowaniach. Każdy dom opieki otrzymał już dostęp do platformy z czatem przez kamerę, a pracownicy są aktualnie szkoleni pod kątem technicznym, aby pomóc seniorom w razie problemów z obsługą komputera.

Jeśli ty również chcesz pomóc, odwiedź stronę angielskiej placówki: https://chdliving.co.uk/adopt-grandparent

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: f5.pl

 

 

 

Dodaj komentarz