fbpx

Zespół Dżem ma nowego wokalistę. To syn Ryśka Riedla

Zespół Dżem, jedna z ikon polskiej sceny muzycznej, zaskoczył fanów, ogłaszając zmianę wokalisty. Będzie nim Sebastian Riedel, syn legendarnego Ryśka Riedla, który zastąpi dotychczasowego wokalistę, Macieja Balcara. Piosenkarz zadebiutuje w nowej roli już na początku kwietnia 2024 roku.

Wprowadzając tę zmianę, zespół Dżem opublikował komunikat w mediach społecznościowych, który szybko wywołał falę komentarzy.

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 6 kwietnia 2024r. do zespołu DŻEM jako nowy wokalista dołączy Sebastian Riedel. Nasze drogi przecinały się wielokrotnie, by właśnie teraz połączyć się w jedną, wspólną, muzyczną ścieżkę pełną nowych wyzwań” – napisali członkowie zespołu.

Wielu internautów entuzjastycznie zareagowało na tę wiadomość. Komentarze takie jak „Właściwy człowiek na właściwym miejscu” czy „Rysiek uśmiecha się z nieba” świadczą o pozytywnym przyjęciu zmiany. Fanów cieszy kontynuacja muzycznej spuścizny Ryśka Riedla przez jego syna.

Historia zespołu Dżem

Zespół Dżem rozpoczął swoją działalność w 1973 roku, ale na debiutancki album fanów czekać musiano aż do 1985 roku. Do swojej śmierci w 1994 roku, Ryszard Riedel był niekwestionowanym liderem zespołu, pozostając jedną z najwybitniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Po jego śmierci Dżem współpracował z Jackiem Dewódzkim (do 2001 roku), a następnie z Maciejem Balcarem, który wniósł świeżość do zespołu, nagrywając z nim albumy „2004” i „Muza” z 2010 roku.

Teraz, gdy Sebastian Riedel przejmuje rolę wokalisty, zespół Dżem rozpoczyna kolejny rozdział swojej historii. Wielu fanów z niecierpliwością oczekuje, jak nowy głos zespołu wpłynie na jego brzmienie i repertuar, mając nadzieję, że Sebastian Riedel doda własną, unikalną nutę do dziedzictwa muzycznego ojca.

 

Dodaj komentarz