fbpx

Niezwykła operacja – australijscy chirurdzy przytwierdzili dziecku głowę

o-JACKSON-570

16-miesięczny Jackson Taylor doznał poważnego urazu w wyniku wypadku samochodowego. U dziecka doszło do wewnętrznej dekapitacji. Zjawisko to zachodzi, gdy czaszka zostaje oddzielona od kręgosłupa, ale nadal jest przytwierdzona do ciała. To cud, że chłopiec przeżył wypadek i tylko dzięki trzeźwej reakcji rodziców oraz umiejętnościom lekarzy będzie zawdzięczać normalne życie.

Jackson został błyskawicznie przewieziony do szpitala w Brisbane, gdzie przejął go zespół dr Geoffa Askina, nazywanego „ojcem chrzestnym australijskiej neurochirurgii”.

Lekarz przyznał, że nie miał wcześniej do czynienia z podobnym przypadkiem, a faktu, że w wyniku wewnętrznej dekapitacji nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego dziecka, nie można nazwać inaczej niż „cudem”.

16-month-old-Jackson-Taylor

Wszystko to, co wydarzyło się w szpitalu, nie ma już nic wspólnego z cudem, a jest konsekwencją wysokiego profesjonalizmu australijskich chirurgów.

Jackson przeszedł 6-godzinną operację, w trakcie której użyto fragmentów jego żebra i połączono ze sobą wszystkie kręgi. Głowa malucha została unieruchomiona i w takiej pozycji pozostanie przez najbliższe 8 tygodni. Jego stan jest monitorowany przez lekarzy, ale Jackson niebawem zostanie wypisany do domu.

jackson-taylor

Ze względu na skomplikowany przypadek medyczny lekarze zachowują umiarkowany optymizm, ale mają nadzieję, że po prawidłowym zrośnięciu się kręgów chłopiec będzie w pełni sprawny.

Źródło: starminenews.com, nydailynews.com, naturalsociety.com, interia.pl

Dodaj komentarz