fbpx

Magiczny występ japońskiej tancerki zen

Miyoko Shida Rigolo dokonuje na scenie czegoś, co widzowi wydaje się wręcz mistyczne. Jej występy pozostawiają widownię w stanie głębokiego zdumienia oraz poruszenia.

 

Po tym, jak po raz pierwszy pokazała się światu, natychmiast zaproszono ją na festiwal cyrkowy w Rosji, gdzie nagrodzono ją srebrnym medalem oraz nagrodą specjalną tamtejszego Cyrku Narodowego podczas piątego festiwalu sztuk cyrkowych.

Jej pierwszy występ w Hiszpanii był transmitowany w telewizji, a klip, który znalazł się w internecie stał się sensacją: w ciągu kilku dni zapracował na ponad 10 milionów wyświetleń. Występ Miyoko Shida Rigolo z jej niezwykłym aktem balansu poruszył cały świat.

„Sanddorn Balance” – to technika, którą Miyoko opanowała z pomocą Mädir’a Eugster’a Rigolo, członka szwajcarskiej trupy cyrkowej Rigolo Swiss Nouveau Cirque (http://www.rigolo.ch/). Artysta podkreśla, że przekazał Miyoko samą technikę, zaś ekspresja oraz interpretacja, którą Miyoko wnosi do swoich pokazów należy wyłącznie do niej oraz jej indywidualnego odbioru tejże techniki. Jest mu bardzo miło, że japońska artystka również przybrała pseudonim artystyczny Rigolo i w ten sposób zidentyfikowała się ze środowiskiem, z którego wyrósł jej niezwykły kunszt w Sanddorn Balance.

„Sanddorn Balance” to niesamowita sztuka balansu wykonywana z wykorzystaniem 14 gałęzi palmowych, jednego piórka oraz umysłu, który pozostaje w stanie kompletnego nieporuszenia. Najczystsza forma medytacji w ruchu, a przy okazji niezapomniane widowisko. Koniecznie zobaczcie:)

 

Źródło: rigolo.ch

Tłumaczenie: Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz