fbpx

Sparaliżowana Stacey zdobywa Appalachy

Stacey Kozel, Amerykanka z Ohio, zawsze chciała pokonać Szlak Appalachów, niemniej jednak życie nie ułatwiało jej zrealizowania tego marzenia.

Kilka lat temu uległa wypadkowi. Mało tego, wcześniej zdiagnozowano u niej toczeń. Wszystko to razem wzięte spowodowało, że kobieta przestała chodzić. Nie mogła obrócić się z boku na bok czy unieść głowy z łóżka.

Sytuacja była dramatyczna, a lekarze stwierdzili, że Stacey już nigdy nie będzie poruszać się samodzielnie. Jednak kobieta nie poddała się tak łatwo.

Zawsze byłam przepełniona nadzieją i myślę, że każdy powinien zachowywać ją do końca, ponieważ nigdy nie wiadomo, co jeszcze może się wydarzyć. Wszystko jest możliwe, popatrzcie na mnie: byłam nieodwracalnie sparaliżowana, a teraz pieszo zdobywam Appalachy.

Swoją wędrówkę rozpoczęła w marcu i planuje zdobyć ten szlak w ciągu roku.

paralytic-walks

Sama o sobie mówi, że jak się zmęczy to po prostu przyjmuje to do wiadomości i nie przejmuje się za bardzo spadkiem kondycji. Zamiast się martwić wsłuchuje się w swoje ciało zanim podejmie kolejną próbę walki ze słabością. Wie, że zajmie jej to dużo czasu; ma świadomość tego, że nie będzie to wędrówka w wielkim stylu i jest jej z tym dobrze.

W trasie poznaje ciągle nowych ludzi i mówi, że to im zawdzięcza ciągłą inspirację do tego, aby zdążać dzielnie do obranego celu.

Chętnie dzieli się swoją historią z innymi, opowiada o podróży i wszystkich towarzyszących jej trudach. Przyznaje otwarcie, że wędrówka jest niełatwa, ale każdy postawiony krok jest wart wysiłku, którego podjęcie pozwala jej zmierzyć się twarzą w twarz z przeciwnościami losu.

Zawsze wierzyłam w to, że nasze możliwości są nieskończone i dlatego uważam, że należy kontynuować aż do osiągnięcia zamierzonego celu.

Kliknijcie tutaj i podążajcie ze Stacey szlakiem jej osobistych wyzwań:

https://www.facebook.com/ATIronwill/

trail-03

 

Źródło: wbir.com

Tłumaczenie: Ewa Jabłońska

 

Dodaj komentarz