fbpx

Student informatyki z Polski dostał się na studia doktoranckie w 8 elitarnych amerykańskich uczelniach

Michał Gerasimiuk, absolwent białostockiego II Liceum Ogólnokształcącego i student Yale, otrzymał propozycję kontynuowania studiów doktoranckich na ośmiu wiodących uczelniach w Stanach Zjednoczonych.

Do uniwersytetów, na których nasz rodak ma szansę zdobyć tytuł doktora, należą Harvard, Stanford i Yale, a także: UC Berkeley, Carnegie Mellon University, Cornell University, University of Michigan oraz University of Texas w Austin.

Już jako uczeń drugiej klasy liceum, Michał zdobył stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018 za osiągnięcia w nauce. Wcześniej, będąc uczniem gimnazjum, został laureatem olimpiady z języka angielskiego dla licealistów. Obecnie kończy czwarty rok studiów na Yale University (USA).

Teraz stoi przed nim trudne zadanie wyboru kolejnej ścieżki akademickiej. „Liczba uczelni nie jest dla mnie kluczowa. Ważne było dla mnie to, czy będę mógł współpracować z naukowcami, których dorobek mnie zaciekawił – choć miło dostać potwierdzenie od wielu prestiżowych wydziałów, że moje doświadczenia i pomysły są cenne” – podkreśla Gerasimiuk w informacji prasowej.

Młody informatyk współpracuje z Akademią Ivy Poland – firmą specjalizującą się w promowaniu i wspieraniu edukacji Polaków na czołowych uczelniach europejskich i amerykańskich oraz pomagającej w procesie aplikacyjnym na studia i rozwoju kariery zawodowej.

„Niezwykłe osiągnięcie Michała dowodzi, że za pomocą determinacji i ciężkiej pracy można odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Jego umiejętności, wytrwałość i zamiłowanie do nauki z pewnością będą wartościowe dla każdej uczelni, na której kontynuować będzie doktorat. To ogromny sukces, rzadko kto dostaje się na tyle renomowanych uczelni!” – komentuje Krzysztof Daniewski, prezes Akademii Ivy Poland.

Dodaj komentarz