fbpx

Kucharz z Polski gotuje dla gwiazd Hollywood

Robert Mazur, nazywany przez przyjaciół Bobem, osiągnął sukces jako szef kuchni w restauracji Soho w Londynie. Przez długie lata pełnił funkcję głównego kucharza w restauracji Gordona Ramsaya, serwując posiłki dla międzynarodowych celebrytów, takich jak  Brad Pitt czy Beyoncé.

Przebywając w Londynie przez 30 lat, Robert Mazur rozpoczął swoją drogę w gastronomii jako młody, ambitny kucharz. Jego pierwsze kroki na brytyjskim rynku pracy były możliwe dzięki wsparciu polskiej agencji prasowej.

“Zaczynałem od zmywaka, kilkaset talerzy dziennie. Po 3,5 roku szef do mnie podszedł. Nie wiedziałem, o co chodzi, ale koledzy powiedzieli później, że dostaliśmy gwiazdkę Michelin. Ogromny zaszczyt i duma dla Polaka, który jest w teamie tej restauracji, która dostała swoje pierwsze odznaczenie” – wspomina Mazur.

“Gotowałem dla Kevina Costnera, Beyoncé i wielu innych. Gwiazdy Hollywood zamawiają proste rzeczy, to co jedli w dzieciństwie. Brad Pitt prosił o kurczaka, a Beyoncé rybę” – dodaje.

Pasja do gotowania

Robert Mazur dzięki swojemu zapałowi i zaangażowaniu, spełnił marzenie o gotowaniu dla najbardziej wymagających klientów. Wszystko to działo się pod okiem Gordona Ramsaya, który był jego mentorem i szefem.

“Pracowałem z Magdą Gessler ponad 3 lata, prowadziłem jedną z jej restauracji. Rzucała talerzami, ale Gordon Ramsey chyba bardziej niż ona” – wspomina Mazur.

Dodaj komentarz