fbpx

Dzieci wykonały budki dla kotów, czyli „Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody” na Zwycięskiej Ścieżce Edukacyjnej

W ramach pilotażowego programu nauczania miłości i szacunku do zwierząt, uczniowie warszawskich podstawówek przekształcili swoje lekcje na niezwykłe doświadczenie naukowe. Inicjatorem i pomysłodawcą tego programu, znany pisarz i autor lektury szkolnej „Psie Troski”, Tom Justyniarski, wprowadził nową jakość do edukacji w Polskich szkołach.

„Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody” to przekształcone zajęcia, które trwają przez cały rok szkolny i są przeznaczone dla uczniów klas 1-3. Celem tych zajęć jest nie tylko nauczenie dzieci odpowiedzialności za zwierzęta, ale także przekazanie im wartości takich jak empatia, zrozumienie, i miłość. Dzieci uczą się, że zwierzęta to istoty żywe, które odczuwają tak samo jak ludzie. Przekształcając swoje podejście do zwierząt, uczniowie uczą się, że te istoty mają swoje uczucia, potrzeby i prawa.

Jednym z kluczowych projektów, którym dzieci poświęciły swoją uwagę, było tworzenie budek dla kotów. Wspólnie, pod czujnym okiem nauczycieli, dzieci projektowały, budowały i ozdabiały budki, aby zapewnić ciepłe i bezpieczne schronienie dla bezdomnych kotów. To nie tylko ćwiczenie praktyczne, ale także manifestacja troski i zrozumienia potrzeb zwierząt.

Dyrektorzy szkół, gdzie wprowadzono „Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody,” nie mogą ukryć swojego zachwytu. Pani Maria Nowak, dyrektorka jednej z warszawskich szkół, powiedziała, „To niesamowite, jak zaangażowane są nasze dzieci. Widzimy, że dzieci z niecierpliwością czekają na ,”Lekcje miłości do zwierząt i przyrody.” To nie tylko edukacja, to kształtowanie charakteru i fundament lepszego świata”.

Najlepszym wskaźnikiem sukcesu programu są uśmiechy na twarzach dzieci i ich zaangażowanie w te zajęcia. Rodzice również wyrażają swoje zadowolenie z tego innowacyjnego podejścia do nauczania. Jedna z mam, pani Joanna Konewska, stwierdziła, „To niesamowite, że nasze dzieci uczą się tak ważnych wartości od najmłodszych lat. To daje mi nadzieję na lepszą przyszłość”.

Plan jest taki, aby „Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody” były prowadzone w całej Polsce. Inicjatywa ta jest doskonałym przykładem, jak edukacja może kształtować młode umysły, ucząc je miłości, szacunku i empatii. Jak mówi pan Tom Justyniarski, „Naszym celem jest rozprzestrzenienie tych lekcji na terenie całego kraju, ponieważ najlepszym wskaźnikiem naszego sukcesu jest zadowolenie dzieci i ich rodziców”.

Program „Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody” to nie tylko nauka, to tworzenie lepszego świata poprzez edukację i rozwijanie w dzieciach wartości, które są niezbędne do zbudowania społeczeństwa pełnego zrozumienia, empatii i miłości – zarówno dla zwierząt, jak i dla siebie. Autor tego programu, Tom Justyniarski, napisał podręcznik oraz ćwiczenia dla dzieci klas 1-3, które są już dostępne i gotowe do wykorzystania. Podajemy numer do autora przedmiotu Toma Justyniarskiego 690 935 300. Więcej  informacji: na Facebooku pod nazwą  ” Fundacja Serce Świata” oraz stronie www SerceSwiata.org.

One thought on “Dzieci wykonały budki dla kotów, czyli „Lekcje Miłości do Zwierząt i Przyrody” na Zwycięskiej Ścieżce Edukacyjnej

Dodaj komentarz