fbpx

85-latek przez dwa dni pił tylko wodę z kranu, pomogli mu policjanci

Dwoje policjantów z komisariatu w Jelczu-Laskowicach pomogło samotnemu 85-latkowi, który ze względu na stan zdrowia nie był w stanie samemu wyjść z domu. Okazało się, że mężczyzna nie miał nic do jedzenia i przez dwa dni pił tylko wodę z kranu.

Funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli starszego mężczyznę, który stojąc w oknie, wzywał pomocy, machając do przejeżdżających policjantów. 85-latek przez problemy z chodzeniem nie był w stanie opuścić mieszkania o własnych siłach. Mężczyzna tymczasowo mieszkał sam, w Jelczu-Laskowicach na Dolnym Śląsku. Jak poinformowała policja, nie miał też możliwości zatelefonowania.

— Co gorsza, nie miał też w domu pożywienia. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że od dwóch dni nic nie jadł, pił tylko wodę z kranu. 85-latek był trzeźwy, zadbany. Nie potrzebował pomocy medycznej, pragnął jedynie coś zjeść — mówi Wioletta Polerowicz, rzeczniczka policji w Oławie.

Zwracajmy uwagę na osoby starsze

Na prośbę seniora funkcjonariusze zrobili mu zakupy w pobliskim sklepie. O sytuacji starszego, samotnego mężczyzny powiadomili również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jelczu-Laskowicach, który ma objąć go opieką i nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości.

— Jeżeli wiemy, że w naszej okolicy mieszka osoba, która może potrzebować pomocy, to warto w tej sprawie skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Pamiętajmy, że pomóc może każdy, a nasze zainteresowanie może uratować komuś życie — apelują policjanci.

Dodaj komentarz