fbpx

Michael Sheen przeznaczy przyszłe zarobki na cele charytatywne

Znany ze „Zmierzchu” i „Królowej” aktor właśnie ogłosił, że swoje przyszłe zarobki będzie niemal w całości przekazywać na pomoc potrzebującym. „Nie chcę kiedyś spojrzeć wstecz i pomyśleć, że mogłem lepiej wykorzystać swoją sławę, że mogłem zrobić coś pożytecznego za te pieniądze, a nie zrobiłem” – wyznał Michael Sheen, który sam siebie nazywa “aktorem non profit”.
W działalność charytatywną Sheen angażuje się już od wielu lat. Jak powiedział w wywiadzie udzielonym “The Big Issue”, przełomowym wydarzeniem była dlań organizacja spektaklu, który w 2011 roku wystawił na ulicach swojego rodzinnego miasta Port Talbot w Walii wraz z Teatrem Narodowym. Produkcja trwała 72 godziny, a dzięki działającej tam organizacji charytatywnej w jej realizację zaangażowała się cała lokalna społeczność – w tym dzieci pochodzące z biednych rodzin. “Odwiedziłem miasto kilka miesięcy później i dowiedziałem się, że fundusze zniknęły, a fundacja przestała istnieć. Zdałem sobie sprawę, że potrzeba niewielkiej kwoty, żeby zmienić życie dziecka na lepsze. Chciałem pomóc tym ludziom” – przyznał aktor.

Sheen ma doświadczenie w niesieniu pomocy potrzebującym – dwa lata temu sfinansował mistrzostwa świata w piłce nożnej bezdomnych, które odbyły się w Cardiff. “Zobowiązałem się pomóc w organizacji zawodów, a potem, tuż przed rozgrywkami, okazało się, że zabrakło funduszy. Stanąłem przed wyborem. Mogłem po prostu odpuścić i odejść, a wtedy ci wszyscy ludzie, którzy tak bardzo liczyli, że to wydarzenie się odbędzie i być może zmieni ich dotychczasowe życie, zostaną z niczym. Nie chciałem na to pozwolić, więc włożyłem w mistrzostwa wszystkie swoje pieniądze. Miałem dom w Ameryce i w Wielkiej Brytanii, ale postanowiłem wystawić je na sprzedaż” – wyjawił aktor.

W 2017 roku Sheen założył fundację End High Cost Credit Alliance, która zapewnia ludziom pomoc w uzyskaniu kredytów na korzystnych warunkach. Gwiazdor jest również ambasadorem UNICEF-u i patronem wielu organizacji charytatywnych, takich jak działająca na rzecz ochrony środowiska organizacja Keep Wales Tidy czy Welsh Centre for Action on Dependency and Addiction, której misją jest niesienie pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom.

Źródło: film.interia.pl

4 thoughts on “Michael Sheen przeznaczy przyszłe zarobki na cele charytatywne

Dodaj komentarz