fbpx

„Mamy mistrza!” 81-letni łodzianin wraca z Brazylii ze złotem

1

Jan Morawiec okazał się najlepszym maratończykiem-seniorem na ziemi i wraca z Mistrzostw Świata Seniorów ze złotem. W Porto Alegre w Brazylii był najstarszym uczestnikiem. Łodzianin, który nie schodzi z bieżni od 60 lat ukończył bieg maratoński w 4 godziny, 4 minuty i 37 sekund.

To cudowne uczucie, jestem naprawdę szczęśliwy – opowiada w rozmowie z tvn24.pl Jan Morawiec. – Wciąż trzyma mnie adrenalina. To, co się wydarzyło zaczyna jednak do mnie dochodzić – mówi sportowiec, który startował w kategorii 75+.

Bezkonkurencyjny Polak

O przygotowaniach łodzianina do mistrzostw pisaliśmy tuż przed jego wyjazdem. W minioną niedzielę okazało się, że plan przygotowań był perfekcyjny.

Pobiegłem tak, jak chciałem pobiec. Pierwszą połowę maratonu biegło mi się fantastycznie. Problemy pojawiły się dopiero w dalszej części zawodów. Wyszło słońce i zrobiło się gorąco i musiałem nieco zwolnić – opowiada Jan Morawiec.

To zwolnienie nie wpłynęło jednak na rezultat. Kolejny maratończyk – weteran startujący w jego kategorii wpadł na metę godzinę po Polaku.

Chciałem zejść poniżej trzech godzin, nie udało się.  Ale i tak jestem bardzo zadowolony z mojej dyspozycji – podkreśla 81-letni maratończyk.

Szampan już czeka

Sławomir Narel, który towarzyszył maratończykowi w Brazylii mówi, że trudno było ukryć wzruszenie. – Pan Jan to ewenement na skalę światową.

W Łodzi na pana Jana czeka już rodzina. W lodówce czeka też szampan.

Zadzwonił do mnie pan Sławek i krzyknął „mamy mistrza!”. Jestem dumna, że jestem żoną mistrza świata – mówi Jadwiga Morawiec, żona sportowca.

Pani Jadwiga przyznaje, że jeszcze nie gratulowała mężowi. – Zawsze jest strasznie zmęczony po biegu, więc dałam mu odpocząć. Uściskam go i pogratuluję we wtorek, kiedy wróci do kraju – zapowiada.

Będę biegał, nie widzę inaczej

Jan Morawiec biega od 60 lat. W tym czasie wielokrotnie bił rekord Polski w różnych kategoriach i dystansach.

Co przede mną? Będę biegał dalej. Nie widzę innego rozwiązania – mówi Jan Morawiec.

Oprócz złotego medalu Jana Morawca z Brazylii z medalem do kraju wróci inny polski maratończyk – senior. Srebro w kategorii powyżej 60 lat wywalczył Antoni Cichończuk.

Źródło: http://www.tvn24.pl

Dodaj komentarz