fbpx

Ptasie bufety pomagają ptakom w wielu miejscach w Polsce

Mniej więcej miesiąc temu trzy ptasie bufety zamontowano w różnych miejscach w Kołobrzegu: Na Skwerze Pionierów, przy szkole muzycznej i przy Kamiennym Szańcu. Podajniki serwują porcje zdrowej karmy dla ptaków. Wystarczy przekręcić pokrętłem, wyjąć granulat z otworu i sypnąć. Na amatorów ziarna nie trzeba czekać, bo gołębie, mewy czy kawki najwyraźniej już rozpracowały system i tylko czekają na pojawienie się człowieka w pobliżu podajnika.  Podobne ptasie bufety działają też w Ostródzie, Suwałkach, Nowym Stawie, Barczewie czy Rumii
Poza priorytetową funkcją dokarmiania mają też działać edukacyjnie i przypominać: w żadnym wypadku nie wolno karmić dzikich ptaków chlebem! Robiąc tak nie pomożemy im przetrwać zimy, a przyprawimy o ciężkie choroby.
 Jak wyjaśnia Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego – Ptaki chorują na kwaśnicę, na choroby układu pokarmowego. Jest taka znana choroba angielskiego skrzydła, która związana jest ze zwyrodnieniami stawów. To wszystko powoduje, że raczej zrezygnujmy z podawania chleba.
Jak czytamy na stronie producenta Ptasich Bufetów

Ptasi Bufet to marka oferująca urządzenia edukacujne z fukcją wydawania zdrowej karmy dla ptaków. Urządzenia są w pełni automatyczne i zapewniają dostęp do karmy składającej się z różnorodnych i odżywczych zbóż oraz ziaren dla ptactwa wodnego lub lądowego. Projekt z sukcesem wdrożyliśmy wraz z Urzędami Miast w Rumi, Ostródzie, Barczewie, Suwałkach oraz Nowym Stawie. Inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością i odnosi sukces z uwagi na spadek nieprawidłowego dokarmiania ptactwa, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

 • Urządzenia mają fukcję edukacyjną, mającą na celu wprowadzenie prawidłowych nawyków w społeczeństwie na temat dokarmiania ptactwa:
  • czym nie wolno karmić
  • czym wolno karmić
  • w jaki sposób karmić – sypiemy pokarm na ziemię w celu nie zakwaszania zbiorników wodnych
  • w jakich okresach jest szczególnie wskazane dokarmianie
  • ciekawostki na temat występujących gatunków ptaków
 • Dbanie o dziedzictwo przyrody – zdrowie ptactwa oraz wsparcie dla gatunków zagrożonych.
 • Urządzenia są atrakcją zarówno dla mieszkańców jak i turystów (pożyteczna zabawa dla całej rodziny)
 • Urządzenia nie rzucają się w oczy i komponują się z otoczeniem. Oferujemy dopasowanie koloru oraz wizualnego aspektu do Państwa preferencji.
 • Brak kosztów wprowadzenia oraz obsługi przedsięwzięcia. Pełen serwis oraz koszty z tym związane pozostają po stronie naszej firmy

 

Źródło: kolobrzeg.naszemiasto.pl,  ptasibufet.com

Dodaj komentarz