fbpx

91 letni weganin przebiegł kolejny maraton!

1Większość osób kojarzy starość z bólem i chorobami. Nie w głowie im sport, ani aktywność fizyczna. Bo przecież „jest już za późno”, „nie chce mi się”, „poco mi to?”.

A jednak, Mike Fremont udowadnia, że wiek to tylko stan umysłu. Ten człowiek, mimo upływu lat, wciąż nie porzucił biegania. Co więcej bierze udział w kolejnych zawodach i pokonuje kolejne maratony. Wszystko to w wieku… 91 lat!

Ponad 20 lat wcześniej zdiagnozowano u niego raka jelita grubego. Lekarze nie dawali mu wielkich nadziei. Fremont jednak się nie poddał. Pozostał aktywny fizycznie i radykalnie zmienił swoją dotychczasową dietę przechodząc na weganizm. Wygrał walkę z rakiem i teraz wciąż aktywnie cieszy się życiem!

 

Niedawno ukończył swój kolejny półmaraton, ustanawiając rekord wiekowy. Pokonał dystans 21 km w 02:56:26. Nikt wcześniej nie dokonał tego w wieku ponad 90 lat! Podobne rekordy bił również między innymi podczas Huntington Marathon.

Szef Runner’s World – Bart Yasso, podzielił się swoją opinią na jego temat na swoim Twitterze:

    Wow, ten gośc jest naprawdę niesmaowity!

Jak mówi sam Fremont:

    Trening jest ważny, ale kiedy jesteś już w moim wieku, może okazać się, że wcale nie jest jesteś w stanie trenować jeżeli o siebie nie zadbasz. Dlatego nie do przecenienia jest rola diety opartej o produkty roślinne.

Obejrzyjcie poniższe video i sami zobaczcie co na temat diety roślinnej ma do powiedzenia Fremont.

 

Źródło: http://veganworkout.org.pl/91-letni-weganin-przebiegl-kolejny-maraton/

Dodaj komentarz