fbpx

Czas na drzemkę

 

W końcu pojawiał się klub fitness, która oferuje nie tylko ćwiczenia, ale również zajęcia drzemki dla zmęczonych i zapracowanych.
Coraz mniej czasu na sen stanie się prawdopodobnie znakiem towarowym dla współczesnej osoby z XXI wieku. A z tym wiąże się mnóstwo niepożądanych konsekwencji, jak ciągłe zmęczenie, stres i tak dalej. W takiej właśnie przestrzeni jedna z siłowni w Wielkiej Brytanii wypatrzyła okazję i rozpoczęła zajęcia z drzemki.
A więc na przykład możesz zapłacić za 15-minutowe ćwiczenia rozciągające, a następnie 45-minutową drzemkę w „idealnej temperaturze”.
Organizatorzy nazywają to „Nap-Ercise” i mówią, że te zajęcia będą: „ożywiać umysł, poprawiać nastrój, a nawet pomogą spalić kalorie”.
Według badań przeprowadzonych w Allegheny College w Pensylwanii, uczestnicy, którzy w środku dnia mieli 45 minut drzemki, lepiej radzili sobie ze stresem niż ci, którzy jej nie mieli. Inne badanie przeprowadzone przez UC Berkeley wykazało, że popołudniowa drzemka może zwiększyć zdolność uczenia się mózgu.
Na razie jest to próbna klasa w David Lloyd Clubs w Sidcup, w Wielkiej Brytanii, ale jeśli pomysł wypali, „zajęcia” będą w cenie karnetu również w innych klubach w Wielkiej Brytanii.
Jesteś zbyt zmęczony żeby pójść na swoje zajęcia w klubie fitness? Dlaczego nie spróbować drzemki?

 

Źródło: boredpanda.com

Tłumaczenie: Inga Orłowska

Dodaj komentarz