fbpx

Gubernator stanu Illinois poinformował, że legalizacja marihuany stworzyła ponad 30 000 miejsc pracy od 2020 roku

Gubernator stanu Illinois oświadczył, że ustawa legalizacyjna dotycząca marihuany stworzyła ponad 30 000 miejsc pracy od momentu jej uruchomienia w 2020 roku.

Podczas swojego przemówienia dotyczącego budżetu, gubernator J.B. Pritzker (D) pochwalił się liczbą 30 000 nowych miejsc pracy, dodając, że „Illinois jest domem dla najbardziej zróżnicowanego przemysłu cannabis w kraju i niektórych z największych firm”.

Tworzenie miejsc pracy to tylko jedno z wielu sposobów, w jakie legalizacja wpłynęła na gospodarkę w Illinois. Według danych opublikowanych w zeszłym miesiącu sprzedaż cannabisu w stanie osiągnęła rekordowy poziom ponad 1,5 miliarda dolarów w 2022 roku.

Urzędnicy pochwali się również faktem, że w stanie działa ponad 100 sklepów z marihuaną, w tym trzy licencjonowane społecznie, które wspierają realizację celów równościowych.

W 2022 roku stan przekroczył dochód miliarda dolarów w sierpniu — dwa miesiące wcześniej niż udało się to osiągnąć w 2021 roku.

W ubiegłym roku stan Illinois uzyskał 445,3 milionów dolarów podatku ze sprzedaży marihuany w tym okresie. To 50-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem fiskalnym.

Urzędnicy przyznają, że jest jeszcze dużo do zrobienia. We wrześniu opublikowano raport, który ujawnił rażący brak różnorodności wśród właścicieli biznesów na rynku konopi. W raporcie przedstawiono plan rozpoczęcia zmian na lepsze w bieżącym roku fiskalnym, wraz z planowanym znacznym rozszerzeniem przemysłu, gdy zacznie działać około 200 biznesów założonych przez osoby z różnych sfer.

Gubernator i inni urzędnicy stanowi podkreślają, że część wpływów podatkowych z rynku marihuany zostanie przeznaczona na reinwestycje społeczne.

Źródło: marijuanamoment.net

One thought on “Gubernator stanu Illinois poinformował, że legalizacja marihuany stworzyła ponad 30 000 miejsc pracy od 2020 roku

Dodaj komentarz