fbpx

Festiwal Wibracje 2018 – czyli pogłębianie wiedzy o sobie i otaczającym świecie

Ponad 4000 uczestników spodziewają się organizatorzy 2. edycji Festiwalu Wibracje.  Na czterodniowy program wydarzenia składa się ponad 150 godzin wykładów i warsztatów, które poprowadzi 90-ciu prelegentów. Nie zabraknie także koncertów, zajęć jogi, medytacji oraz eksperymentów naukowych. Festiwal odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.

Motto Festiwalu to cytat znanego wynalazcy Nikola Tesli: „Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”. Stąd także pomysł na nazwę wydarzenia.

Celem Festiwalu Wibracje jest pogłębianie wiedzy o sobie i otaczającym świecie oraz tworzenie przestrzeni dla spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wszystko w atmosferze otwartości i pozytywnej energii.

Wibracje to festiwal wiedzy, doświadczania i zabawy. Na 2 scenach plenerowych i w 4 salach konferencyjnych wystąpią najlepsi praktycy i specjaliści w swoich dziedzinach: naukowcy, zielarze, terapeuci medycyny niekonwencjonalnej, ajurwedy, jogini,  ekolodzy, propagatorzy zrównoważonego rozwoju, psycholodzy i dietetycy. Po części wykładowej na scenach pojawią się muzycy: DJ oraz zespoły. W tym roku gwiazdą będzie November Project z Paprodziadem – wokalistą zespołu Łaki Łan.

Eksperymenty naukowe to jeden z ciekawszych aspektów programu. Podczas jednego z nich przy użyciu generatora liczb losowych badany będzie wpływ myśli dużej liczby osób na wyniki urządzenia. Sprawdzimy statystycznie czy skupiona myśl ludzka może mieć przełożenie na zdarzenia w świecie rzeczywistym. Drugim eksperymentem będzie analiza zmian fal mózgowych podczas sesji dźwiękowej z wykorzystaniem specjalistycznych instrumentów takich jak sonora czy kryształowe misy.

Na deskach Festiwalu wystąpą m.in.: Dr Marzanna Radziszewska-Konopka, która opowie jak psychika człowieka wpływa na choroby ciała, Łukasz Lubicki przybliży naturalne sposoby dbania o zdrowie i zagadnienia skutecznego ziołolecznictwa. Jerzy Prokopiuk, tłumacz Carla Gustawa Junga przedstawi idee antropozofii, a dr. Agnieszka Podolecka z Holistic Health przybliży zagadnienia szamanizmu. Odbędą się również prelekcje dotyczące biofeedbacku (świadomego zarządzania falami mózgowymi), ekologicznej uprawy oraz jadalnych dzikich roślin leśnych. Paweł Fornalski opowie o praktycznych zagadnieniach naturalnego budownictwa. W programie pojawią się także spotkania dotyczące męskiej i żeńskiej natury we współczesnym świecie. Planowane są także wykłady dotyczące nowych technologii wykorzystywanych w medycynie np. tworzenie wody plazmowanej, zagadnienia dotyczące biorezonansu czy SCIO. Specjaliści opowiedzą o podstawach Feng Shui. Całości towarzyszyć będzie cała paleta zajęć aktywizujących umysł i ciało, np. joga śmiechu, taniec intuicyjny, TaoYin, TaiChi.

 

W ubiegłym roku, z całej Polski przyjechało 2500 tysiąca osób zainteresowanych szeroko pojętą wiedzą alternatywną, rozwojem osobistym i duchowym. Sukces pierwszej edycji jest dowodem na to, że coraz więcej ludzi w Polsce jest zainteresowanych świadomym życiem w zgodzie ze sobą i naturą.

Uczestnicy, poprzez udział w spotkaniach, mają okazję do lepszego zrozumienia siebie, otaczającego świata, skutecznych rozwiązań medycznych, a także pogłębiania świadomości i poszerzania wiedzy. W efekcie przekłada się na stabilność emocji, wewnętrzną harmonię oraz prawdziwe przeżywanie życia.

Obok wiedzy, uczestników przyciąga unikalna atmosfera: pełna radości oraz poczucia wspólnego tworzenia świadomej społeczności – której esencją jest akceptacja, empatia i wzajmny szacunek.

Formuła Festiwalu:

Wibracje są otwartym, czterodniowym wydarzeniem łączącym cechy festiwalu, wystawy, targów, konferencji i zajęć interaktywnych. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców, pracowników naukowych, pasjonatów oraz osoby o ugruntowanej etyce i wiedzy.

Termin i lokalizacja Festiwalu:

Impreza odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2018 w Green Park w Serocku. Otoczony naturą ośrodek znajduje się 25 km od Warszawy, tuż przy jednej z plaż nad Zalewem Zegrzyńskim.

 Więcej informacji:

Strona internetowa: www.wibracje.com.pl

Fanpage na facebooku: www.facebook.com/wibracjefestiwalofficial

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/507249029661350

Dodaj komentarz