fbpx

Historia zdjęcia, które odmieniło życie biednej, hinduskiej rodziny

 

Chris Bray wraz z żoną Jess jakiś czas temu byli w Indiach, nie była to jednak zwyczajna wycieczka. Pojechali tam ze specyficzną misją – aby zlokalizować pewną dziewczynkę i jej rodzinę, która była widoczna na zdjęciu, zrobionym z okna pociągu przez Dicka Smitha.

Zdjęcie przedstawiało bezdomną rodzinę, mieszkająca pod mostem, przy torach kolejowych. Była na nim mała dziewczynka, która nie maiła na sobie nic, oprócz różowej bransoletki.

Dick poprosił Chrisa i Jess, aby udali się do miejscowości Vadodara (miejsca gdzie zdjęcie zostało zrobione) i odnaleźli rodzinę, której chciał zaoferować pomoc w postaci zakwaterowania, edukacji dla dziewczynki oraz konta bankowego, na które mógłby regularnie przelewać dla nich pieniądze.

Oto historia tej niesamowitej i szlachetnej wizyty.

Dick Smith pokazał Chrisowi zdjęcie które zrobił, była na nim przedstawiona pewna biedna, bezdomna rodzina i Indiach. Chciał im pomóc w znalezieniu dachu nad głową, oraz być może zapewnieniu edukacji dla widocznej na zdjęciu dziewczynki.

2

Jedyne co mieli, aby ich odnaleźć, to powyższe zdjęcie, oraz dane lokalizacyjne z Google Map. Co gorsza, większość osób widocznych na zdjęciu była odwrócona tyłem.

3

Polecieli do Indii, ich przygoda zaczęła się w miejscowości Vadodara.

4

Recepcjonistka z hotelu, w którym się zatrzymali, mówiła po angielsku i pomogła im rozpocząć poszukiwania.

Drugiego dnia odnaleźli most, ale przez bariery językowe, nie potrafili porozumieć się z lokalnymi ludźmi. Nikt nie potrafił wskazać, kim są osoby widoczne na zdjęciu.

5

Udali się więc do banku, gdzie lokalny menedżer, usłyszawszy o celu ich misji, przedstawił ich DR. Chellani, który pomógł im w poszukiwaniach.

Zaczęli rozpowszechniać zdjęcie i w końcu się udało, pewna kobieta rozpoznała dziewczynkę z różową bransoletą.

6

Zaprowadziła ich do jej matki,  która zawołała dziewczynkę, bawiącą się na zewnątrz.

7

W końcu ją odnaleźli.

 

8

Dziewczynka miała na imię Divya. Była bardzo nieśmiała, na początku obawiała się że zrobiła coś złego. Chris i Jess uspokoili ją, opowiadając historię zdjęcia, zrobionego z pociągu i o tym jak jej szukali, ponieważ ktoś chce jej pomóc.

Okazało się, że rodzina żyła pod mostem przez 12 lat!

Divya urodziła się i dorastała tutaj. Jej ojciec pracował fizycznie, lecz to co zarobił nie wystarczało aby pozwolić sobie na dach nad głową, miał na utrzymaniu trojkę dzieci. Zdecydowali, aby poczekać na powrót jej ojca, aby razem przedyskutować jak mogą pomóc dziewczynce, oraz jej rodzinie.

9

Pokazali im zdjęcie Dicka i Pip, osób które były odpowiedzialne za to spotkanie.

10

Dzięki pomocy pary Australijczyków, rodzina może sobie teraz pozwolić na wynajęcie mieszkania oraz edukację Divyi. Ojciec rodziny otrzymał szansę na lepszą pracę, która pozwoli utrzymywać poziom życia rodziny na przyzwoitym poziomie.

Chris i Jess otworzyli rachunek bankowy w imieniu Divyi, którym jej matka może zarządzać jako jej prawny opiekun. Na ten rachunek Dick będzie przelewał co miesiąc określoną kwotę. Ani matka, ani córka nie posiadały żadnych dokumentów, nie potrafiły się też podpisać, więc bank wziął od nich odciski kciuków.

11

Do rachunku bankowego załączone były również fotografie Divy i jej matki.

12

13

Z rodziną został podpisany kontrakt, który określa cele, na jakie mogą być wykorzystane pieniądze z konta – edukacja, czynsz itd.

W kontrakcie zostało zapisane również,  że pomoc finansowa będzie przekazywana przez co najmniej 2 lata, po których kontrakt może zostać poddany rewizji. Na dzień dzisiejszy Dick zakłada, że kontrakt będzie pozostawał w mocy przez co najmniej 10 lat. Dokument zawiera również klauzulę, zgodnie z którą finansowanie zostanie przerwane, jeśli Divya przestanie uczęszczać do szkoły.

14

Na początek na rachunku bankowym została zdeponowana kwota wystarczająca na wynajęcie domu na okres trzech miesięcy. Skoro formalności zostały załatwione, przyszedł czas na zakupy.

15

Ponieważ zarówno Chris, jak i jego żona nie mówią w języku hindi, a członkowie rodziny Divyi nie znają angielskiego, Chris pokazywał  zdjęcia rzeczy, które mieli kupić i prosił matkę, aby pomogła znaleźć odpowiednie sklepy.

16

Gdy już kupili większość praktycznych rzeczy dla całej rodziny przyszedł czas na przyjemności, Divya zakochała się w tej sukience od pierwszego wejrzenia.

17

Jeszcze tylko tornister…

18

oraz reszta rzeczy, potrzebna do szkoły.

19

Divya powinna zacząć naukę w trzeciej klasie, i w następnym roku zdać do czwartej. W celu nadrobienia zaległości zatrudniono korepetytora.

Dziewczynka najbardziej cieszy się z butów, do tej pory, przez te wszystkie lata chodziła boso.

20

Tak wygląda szkoła, do której będzie uczęszczać Divya. Dick zapowiedział, że szkoła również dostanie dotację.

22

Na koniec pozostało tylko zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

21

Po tej wspaniałej przygodzie, Chris i Jess wracają do domu.

23

Źródło: thebetterindia.com

Dodaj komentarz