fbpx

Na przystankach w Grenoble stoją automaty, które drukują darmowe opowiadania dla oczekujących pasażerów

Masz kilka minut, czekając na autobus, metro lub pociąg? Zamiast bezmyślnie wpatrywać się w telefon, możesz zająć się czymś o wiele przyjemniejszym.

Francuskie miasto Grenoble postanowiło zająć się zjawiskiem oczekiwania na autobus w dość nietypowy, a jednak kreatywny sposób. Przy przystankach pojawiły się automaty Short Edition drukujące darmowe opowiadania, wiersze lub inne krótkie formy literackie. Za całym przedsięwzięciem stoi Christophe Sibieude pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia Short Edition, dzięki któremu baza opowiadań ciągle się powiększa. Dotychczas na terenie miasta zostało zamontowanych osiem automatów.

Grenoble-2
W zależności od tego ile minut chcemy spędzić na lekturze, naciskamy jeden z trzech guzików oznaczonych '1′, '3′ lub '5′.

Po chwili na wąskim papierowym pasku otrzymujemy naszą historię. Wydruk jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu niż tradycyjna papierowa książka, a także nie wiąże się z żadnym zobowiązaniem z naszej strony. Z łatwością możemy po przeczytaniu schować karteczkę, zostawić w autobusie dla kolejnego pasażera lub po prostu wyrzucić.

capture-20d-e2-80-99ecran-202015-10-13-20a-2016-20-16-56266182469e0

Źródło: thisiscolossal.com, digitaltrends.com

Dodaj komentarz