fbpx

Produkcja gazu z odpadów, w gospodarstwie domowym

1

Wszyscy wiemy jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, od tego zależy jak będzie wyglądał świat, w którym będą żyły przyszłe pokolenia. Ci którzy poważnie podchodzą do tego problemu, chcąc dbać o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu, mają do dyspozycji system HomeBiogas.

Oprócz przyjaznego dla środowiska kompostowania odpadów organicznych, można zrobić o krok naprzód wykorzystując takie śmieci do wyprodukowania biogazu, który można wykorzystać w zwykłych kuchenkach, produkując przy okazji ciekły, naturalny nawóz dla roślin. To kolejny krok w tworzeniu autonomicznych gospodarstw domowych, który jednocześnie jest niesamowicie prosty i możliwy do wykorzystania przez rodziny najbardziej w najbardziej zatłoczonych miastach.

2Dziś na Indiegogo ruszyła kampania crowdfundinggowa związana z jednym z takich projektów.

System przypomina miniaturowy zielony domek i oferuje szereg elementów, które pozwalają na użycie swoich odpadów organicznych do wyprodukowania energii. W skład zestawu wchodzi między innymi zbiornik fermentacji, jednostka składowania gazu, mechanizm zasilania światłem słonecznym, specjalnie opatentowana technologia ciśnieniowa i filtrów, a także reszta urządzeń, które po połączeniu pozwalają na przerobienie około 6 litrów odpadów. Gaz wyprodukowany w HomeBiogas składa się w 65% z metanu i 35% z dwutlenku węgla, a jednodniowa produkcja pozwala na 3 godziny gotowania na zwykłej kuchence gazowej.

3„Naszym celem jest, aby HomeBiogas był dostępny dla każdego, obojętnie czy mieszka na wsi czy na obszarach miejskich z nowoczesną kuchnią.” Powiedział Oshik Efrati, CEO HomeBiogas. „System eliminuje odpady, produkując czysty gaz. (…) Jeżeli każdy z nas będzie posiadał jednostkę HomeBiogas świat będzie o wiele czystszy, bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny.”

Źródło: Indiegogo, HomeBiogas

Dodaj komentarz