fbpx

Polak w zarządzie Wikipedii! 24-latek objął właśnie nową funkcję

24-letni Polak znalazł się w zarządzie największego kompendium wiedzy na świecie -Wikipedii! Polska właśnie doczekała się reprezentanta we władzach światowego Ruchu Wikimedia, czyli w zarządzie Wikipedii!

 

Niezwykle skromny chłopak Maciej Artur Nadzikiewicz objął właśnie funkcję jako członek pięcioosobowego zarządu Wikimedia Europe, która kieruje Wikipedią. Ma to ogromne przełożenie na obraz rzeczywistości. Wikipedia to obecnie szósta najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie, dostępna w ponad 250 językach. W samej wersji angielskiej znajduje się prawie 3,9 mln artykułów. 99% stron Wikipedii jest wyświetlanych na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google!

Pan Maciej za swoją działalność społeczną znalazł się na liście 25 najbardziej wpływowych nowatorskich osób do 25 roku życia miesięcznika “Forbes”. Wolność słowa stawia w centrum wartości; tym bardziej cieszy fakt,  że Polak będzie miał teraz tak duży wpływ na informacje o świecie. Należy pamiętać, że informacje udostępniane w Wikipedii mają ogromny wpływ na geopolitykę.

 

 

wikipedia
Maciej Artur Nadzikiewicz

 

Źródło: dr Maciej Kawecki, LinkedIn

Fot. główna: Wysokie Obcasy

Dodaj komentarz