fbpx

Brawo Rzeszów! Akcja 'zawieszony’ obiad dla seniorów kwitnie!

Akcja charytatywna o nazwie „zawieszony” obiad została niedawno zainicjowana w Rzeszowie i rozwija się w najlepsze. Dzięki niej potrzebujący seniorzy mogą za darmo zjeść ciepły posiłek i napić się gorącej kawy lub herbaty w rzeszowskim lokalu.

Inicjatorem akcji jest Tomasz Friedlander, znany na Podkarpaciu z wielu inicjatyw pomocowych, który działa wspólnie z Pubem Spółdzielczym w Rzeszowie. Akcja skierowana jest do potrzebujących seniorów. Wystarczy, że starsza osoba, która chciałaby skorzystać z pomocy, wejdzie do Pubu Spółdzielczego przy ulicy Aleksandra Fredry 4, i ściągnie rachunek ze specjalnej tablicy. Rachunek można wymienić na ciepły posiłek.

Inicjator akcji cieszy się, że inicjatywa rozkręcą się w świetnym tempie.

zawieszony

-Coraz więcej osób odwiedza Pub Spółdzielczy w Rzeszowie i wykupuje zawieszony obiad oraz własnoręcznie przywiesza paragon na tablicy – dopowiada Tomasz Friedlander.

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję. – Dla niektórych jest to niewielka kwota, a dla seniorów, którzy odwiedzają Pub Spółdzielczy w Rzeszowie jest to nieoceniona pomoc. Dziękujemy w ich imieniu, jesteście wielcy.

Pan Tomasz zaznacza, że wszystkie produkty, z których gotowane są posiłki kupowane są od lokalnych producentów z Podkarpacia.

Pub Spółdzielczy w Rzeszowie to Spółdzielnia Socjalna, w której 80 procent pracowników to osoby z niepełnosprawnościami, które również pomagają w przygotowaniu obiadów – wyjaśnia Tomasz Friedlander. –Dlatego podwójnie dziękujemy za pomoc, w imieniu osób, które korzystają z posiłków oraz w imieniu naszych pracowników, którzy dzięki tej akcji mają również pracę.

„Zawieszone” obiady wydawane są od godz. 14.30 do 19 (od poniedziałku do soboty), a w niedzielę w godz. 16 – 19.

Jeśli chcesz wesprzeć akcję, możesz to robić klikając na  zrzutka.pl „Zawieszone obiady/kawa Rzeszów”  i wpłacając dowolną kwotę.

Na podobny temat pisaliśmy też tu:

 

Źródło: rzeszow.naszemiasto.pl

Opracowanie: Agata Pałach

3 thoughts on “Brawo Rzeszów! Akcja 'zawieszony’ obiad dla seniorów kwitnie!

Dodaj komentarz