fbpx

Przyjaciółki wygrywają milion na loterii. Wszystko wydają na …

Koleżanki JoAnn MacQueen i Marlisa Mercer wygrały milion dolarów na loterii i od razu postanowiły zadbać o dobre relacje z innymi, dzieląc się wygraną. 

 

Kobiety znalazły kilka szczytnych celów i organizacji charytatywnych w swoim rodzinnym mieście Orillia, w kanadyjskiej prowincji Ontario i przekazały na ich konta grube czeki.

JoAnn MacQueen wspomina moment, w którym zeskanowała swój kupon w maszynie Lotto Max w sklepie Shoppers Drug Mart. –Nie było słychać żadnych dźwięków, natomiast w zupełnej ciszy na ekranie pojawił się komunikat: wygrana $ 1,000,000,00. Byłam kompletnie osłupiała i zaczęłam się trząść – wspomina.

Brat JoAnn zmarł niedawno z powodu alkoholizmu, dlatego wśród miejsc wytypowanych do ofiarowania datku znalazły się organizacje pomagające osobom z problemem alkoholowym. Przyjaciółki wybrały też  Farley Foundation, organizację charytatywną z siedzibą w Ontario, która pomaga właścicielom zwierząt o niskich dochodach w opiece nad nimi.

Na liście obdarowanych organizacji znalazło się jeszcze co najmniej kilkanaście innych organizacji, np. Armia Zbawienia, kampania makowa Królewskiego Legionu Kanadyjskiego w Orillia, Hospicjum Mariposa House, schronisko dla kotów Comfie i Centrum Żywności Sharing Place, które pomaga osobom w ciężkiej sytuacji materialnej.

Te kobiety są całkowicie nastawione na rozdawanie i pomaganie, chcąc  wspomóc naszą społeczność.  Niewiele osób wygrywając milion dolarów stawia sobie za cel podstawowy podzielenie się wygraną  z innymi. 

Dla schroniska dla kotów Comfie Cat Shelter czek na 10 000 dolarów to piąta  najwyższa darowizna w historii tej organizacji.

To pokrywa nasz rachunek za weterynarza za październik i daje nam pieniądze na więcej zastrzyków i zabiegów kastracji – powiedział kierownik schroniska i założyciel Barb MacLeod, który opisał to jako “fantastyczne” i doprowadzające ją do łez.

Lokalna gazeta donosi, że przyjaciółki  planują podzielić resztę kwoty między swoją rodzinę i przyjaciół, a także zająć się niektórymi remontami.

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach

Dodaj komentarz