fbpx

Agnieszka Radwańska zagrała z najstarszym tenisistą na świecie Leonidem Stanisławskim z Ukrainy

W sobotę na korcie Lubelskiego Klubu Tenisowego miał miejsce nietypowy pojedynek. Była wiceliderka rankingu WTA Agnieszka Radwańska zmierzyła się z 98-letnim Ukraińcem Leonidem Stanisławskim, który jest najstarszym aktywnym tenisistą na świecie. Wcześniej Ukrainiec mieszkał w Charkowie, jednak po agresji rosyjskiej na jego kraj i bombardowaniu miasta przyjechał do córki, która mieszka w Lublinie.

Profesjonalnym zawodnikiem Leonid nigdy nie był, tym niemniej dziewięćdziesięciolatka, który tak długo systematycznie uprawia tę dyscyplinę wpisano do księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszego czynnego tenisistę na świecie. Nadal spełnił marzenie 97-latka. Po przyjeździe do stolicy województwa lubelskiego Stanisławski zgłosił się Marka Oratowskiego z Lubelskiego Klubu Tenisowego (LKT), dzięki czemu może trenować na jego obiektach dwa razy w tygodniu. 98-latek, mający za sobą chociażby spotkanie z Rafaelem Nadalem na Majorce czy z Martiną Hingis w Wimbledonie, zgłosił się z propozycją meczu do Agnieszki Radwańskiej. Polka z radością przyjęła zaproszenie i w sobotę pojawiła się w Lublinie, żeby rozegrać mecz z Ukraińcem.

Gdy poznałam historię tego pana, długo się nie zastanawiałam. Jestem pełna podziwu dla pana Leonida, bo grać w taki sposób będąc w jego wieku, to naprawdę duże wyzwanie – podkreśliła, wręczając seniorowi swoją rakietę tenisową.  Napisała również na swoim Instagramie – Cieszę się, że mogłam spełnić jedno z jego marzeń, którym było spotkanie ze mną na korcie. Życzę mu dużo zdrowia i kolejnych rekordów.

 

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Foto: dzieńdobry TVN

Dodaj komentarz