fbpx

Pracę lekarzy z Wrocławia obserwował cały świat

Lekarze z całego świata obserwowali pracę specjalistów z wojewódzkiego szpitala specjalistycznego we Wrocławiu. — Jesteśmy w tej chwili w ok. 70 krajach. Oglądają nas lekarze na wszystkich kontynentach — informował prof. Witold Szyfter, koordynator europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej. W trakcie ósmej odsłony tego wydarzenia operacje były udostępniane bezpłatnie online z różnych miejsc.

15 października odbyła się ósma odsłona europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej na żywo. W jej ramach wykonano 19 zabiegów laryngologicznych w dziesięciu centrach w Europie, w tym we Wrocławiu. Wszystkie operacje były retransmitowane w sieci, umożliwiając obserwację działań medycznych na żywo.

Polska transmituje operacje na cały świat

Wśród przeprowadzonych operacji znalazł się zabieg wykonywany na Kamilu Bogunia w specjalistycznym szpitalu we Wrocławiu. Reporterzy Polsat News przeprowadzili wywiad z pacjentem zaledwie trzy godziny po wycięciu polipa z jego krtani.

— Czuję się, jakbym miał nowe gardło — relacjonował pacjent. Zmiana była znacząca — przekraczała centymetr — i utrudniała oddychanie oraz mówienie. Usunięcie tak dużego polipa przyniosło pacjentowi natychmiastową ulgę.

Transmisję mogli oglądać specjaliści z całego świata.

— Jesteśmy w tej chwili w ok. 70 krajach na świecie. Oglądają nas lekarze na wszystkich kontynentach — komentował prof. Witold Szyfter, otolaryngolog i koordynator sesji. Ósma odsłona europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej na żywo

Podczas tej edycji sesji — oprócz Polski — operacje odbyły się także w innych europejskich miastach, takich jak Marsylia, Barcelona, Luksemburg, czy Londyn. Centralne studio mieści się w Poznaniu, będącym “sercem” całego przedsięwzięcia.

Normalnie, takie operacje są dostępne dla lekarzy podczas specjalistycznych płatnych kursów, kosztujących do 6 tysięcy euro. Dzięki wykorzystaniu telewizji i internetu zabiegi te mogą być teraz oglądane bezpłatnie.

— Jesteśmy po to, żeby uczyć innych, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda współczesna i nowoczesna laryngologia — wyjaśniał prof. Szyfter.

Polska jest jedynym krajem, który organizuje takie sesje dla lekarzy z całego świata.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz