fbpx

Najnowsze dzieło tej 93-latki to Pałac Buckingham. Z wełny!

Pewna 93-letnia seniorka z Wielkiej Brytanii,  nazywana “Królową Dziergania” stworzyła masywną, długą na prawie 2 metry replikę Pałacu Buckingham wykonaną w całości z… wełny! Margaret Seaman spędziła osiem miesięcy na dzierganiu modelu głównej rezydencji Jego Królewskiej Mości w Londynie, mając zaledwie 10 lat doświadczenia  w tym rzemiośle.

Co ciekawsze, 93-latka wykorzystała swoje rękodzieło do zebrania ponad 120 000 dolarów na cele charytatywne i jest zatrzymywana na ulicy z powodu swojego nowego statusu gwiazdy.
Teraz,  kiedy siedzę w samochodzie, ludzie pukają w szybę i pytają: ‘Czy to pani robi na drutach’? Ale nie chcę się czuć inaczej – nadal jestem Margaret -opowiada pani Seaman.
Jej najnowsze dzieło, wełniany Pałac Buckingham, był tworzony z wielką czułością przez kilka miesięcy. Oprócz wełny, pani Margaret wykorzystała styropianowe bloki do zrobienia konstrukcji budowli  i drutów do tworzenia bram. Wzrok przyciągają też misterne detale -można dostrzec malutkich strażników w czapkach ze skóry niedźwiedzia i przechodniów wpatrujących się w wielki pałac, z krajobrazem i drzewami wokół budowli.
Pomimo uwielbienia, jakim została obdarzona, nie zamierza tworzyć więcej królewskich posiadłości, mówiąc, że skomplikowane detale bramy były najtrudniejszą rzeczą do zrobienia.

Pałac Buckingham

Po prostu kocham duże wyzwania i lubię mieć zajęcie. Nigdy nie marzyłam, że doprowadzi to do wszystkich tych emocji.
Pani Margaret ma czworo dzieci, 13 wnucząt, 2 prawnuków  i jest praprababcią dla jednego małego chłopca.
Trudno mi chodzić- wyznała wdowa z Caistor-on-Sea w Norfolk. –Nie mam już siły, aby zajmować się ogrodem czy spacerowaniem, ale mogę siedzieć i dziergać i zbierać pieniądze na dobre cele. Po śmierci męża Margaret  dołączyła do klubu dziergania.

 

Pałac Buckingham

Margaret, która mieszka ze swoją 74-letnią córką mówi: –Zwykle dziergam przez około osiem lub dziewięć godzin w ciągu dnia, a następnie kładę się do łóżka o 21:00 i dziergam przez kolejne trzy lub cztery godziny.

Wystawiając  swoje niesamowite prace, zebrała ponad 100 000 £ (120 000 $) na różne cele i właśnie przekazała 10 000 £ na trzy główne szpitale w hrabstwie Norfolk w Anglii.
Organizatorka targów rzemiosła Norfolk Makers Festival, Jayne Evans, wyznała, że “Margaret od lat zachwyca tłumy na  Festiwalu. Jest wzorem do naśladowania zarówno dla osób starszych, jak i młodszych pokoleń i stała się dla mnie jak kochana Babcia.”
Oprócz medalu  Imperium Brytyjskiego, Pani Seaman została również nagrodzona tytułem “Mistrza Dziergania Roku” w kategorii seniorów nadanym przez Oldie Magazine i wręczonym przez Księżną Kornwalii w 2021 roku.
Ze swoim najnowszym projektem Margaret ma nadzieję zebrać pieniądze na nowe hospicjum dla dzieci w Addenbrookes Hospital, w mieście Cambs.

Pałac Buckingham

 

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

Dodaj komentarz