fbpx

Zabierz książki na wakacje

newsletter_wakacje

Jeśli lubisz czytać, a tematy związane z psychologią życia, relacji i emocji są Ci szczególnie bliskie na pewno wybierzesz coś z wakacyjnej oferty zaprzyjaźnionego z nami Wydawnictwa Biały Wiatr.

Dziś szczególnie polecamy dwie nowości – książkę Marisy Calvi: Masz problem? Nie. Jesteś po prostu znudzony oraz książkę Jeffa Fostera: TAK! Kochaj to co jest…

Pierwsza z nich to krótka, urocza pozycja, która z racji mniejszego formatu zmieści się w każdej torebce i może być cudownym prezentem dla przyjaciela. Autorka prezentuje w niej 25 prostych podpowiedzi na różne życiowe sytuacje, z których natychmiast możemy skorzystać. Jak przekonuje, ludzie uwielbiają problemy. Gdyby ich nie kochali, nie tworzyliby ich bez przerwy. Skoro tylko rozwiążą jeden, natychmiast znajdują na jego miejsce kolejny. To rodzaj zabawy, gry i cykl, który wszyscy znamy aż nadto. W rzeczywistości staliśmy się w tym tak dobrzy, że zapomnieliśmy, że są inne możliwości.

home_Marisa

A więc czy możemy dać sobie nową perspektywę? Czy pozwolimy sobie na nowy sposób patrzenia? Czy jesteśmy gotowi doświadczać życia w pełni jako twórca, a nie ofiara okoliczności albo cierpiętnik z jakiegoś powodu?

 

Druga książka napisana została przez Jeffa Foster, który  studiował astrofizykę na Uniwersytecie w Cambridge. Głęboka depresja popchnęła go do duchowych poszukiwań, które zakończyły się odkryciem, że jedynym czego kiedykolwiek poszukiwał jest życie samo w sobie. Obecnie prowadzi na całym świecie spotkania, odosobnienia i sesje indywidualne, w trakcie których łagodnie, ale bezpośrednio i stanowczo kieruje ludzi z powrotem do głębokiej akceptacji ukrytej w tu i teraz.

11210417_775304749233802_1626931106731119431_n

W 2012 roku na liście Watkins Mind Body Spirit  Jeff znalazł się na 51 miejscu wśród 100 najbardziej inspirujących w obszarze duchowości osób na świecie.

Autor zaprasza nas w książce do odkrycia głębokiego TAK wobec własnego życia, bez względu, przez co przechodzimy… do zobaczenia w kryzysie okazji do uzdrowienia, bólu jako inteligentnego posłańca, a własnych niedoskonałości jako doskonałej układanki. Swoją poezją i prozą Jeff będzie nas prowadził, prowokował, zachęcał i inspirował w naszej samotnej, radosnej, a czasem wyczerpującej, dziewiczej podróży do Domu, którego nigdy nie opuściliśmy – do Chwili Obecnej.

Nawet w swojej wspaniałej niedoskonałości  – przypomina nam Jeff – zawsze byłeś i jesteś doskonałą ekspresją życia, ukochanym dzieckiem wszechświata, kompletnym dziełem sztuki, jedynym na całym świecie…

home_kochaj

Źródło: Wydawnictwo Biały Wiatr, www.bialywiatr.com

Więcej o książkach przeczytacie: TAK! Kochaj to co jest…

Masz problem? Nie. Jesteś po prostu znudzony…

Dodaj komentarz