fbpx

Pasażerowie lotu na Hawaje w szoku. Tego nikt się nie spodziewał!

Te linie lotnicze w tym tygodniu podczas lotu na Hawaje przeszły same siebie. Znane ze swoich lotniczych żartów mających na celu rozbawienie i umilenie podróży pasażerom, Southwest Airlines przygotowały nie lada gratkę dla wszystkich na pokładzie lecących do Honolulu.

Kiedy pasażerowie weszli na  pokład samolotu w Long Beach w Kalifornii, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na każdym fotelu czekało na nich nowiutkie … ukulele!

Wkrótce dowiedzieli się, że za wszystkim stoi Guitar Center, największy na świecie sprzedawca instrumentów muzycznych, którego instruktorzy na pokładzie samolotu udzielili wszystkim pasażerom darmowej lekcji.

Ukulele – bezsprzecznie najweselszy instrument na świecie i ten, który przywołuje ducha Aloha na Hawajach – jest również jednym z najłatwiejszych do nauczenia się instrumentów.

W rzeczywistości jest tak łatwy, że pasażerowie nauczyli się grać piosenkę „Hello, Aloha. Jak się masz?” od początku do końca, podczas lotu.

Każdy pasażer otrzymał futerał Road Runner zawierający sopranowe ukulele Mitchell MU40 – i pierwszą w historii lotów lekcję gry na ukulele w przestrzeni powietrznej nad oceanem.

Hawaje

Uczyłem studentów w moim centrum gry na gitarze ( Guitar Center Lessons) od 2014 roku, ale nigdy w samolocie. Inspirujące było zobaczyć, jak szybko pasażerowie w każdym wieku załapywali ukulele – wielu z nich nie miało żadnego muzycznego zaplecza – powiedziała Alexandra Windsor, specjalista ds. edukacji Guitar Center Lessons.

Linie lotnicze przygotowały też specjalną loterię Ukuleles Take Flight, w której można wziąć udział nawet jeśli nie było się na pokładzie samolotu. Nagrodą w loterii jest podróż samolotem Southwest w obie strony dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej oraz dwa sopranowe ukulele Mitchel MU40.

W konkursie mogą brać udział wszyscy mieszkańcy pięćdziesięciu (50) Stanów Zjednoczonych i Dystryktu Kolumbii (z wyłączeniem Alaski i Rhode Island), którzy mają skończone dwadzieścia jeden lat lub więcej i posiadają ważne konto e-mail w momencie zgłoszenia. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie Southwest.fm/ukuleleflight

Zatem jeśli macie znajomych w USA, którzy lubią dźwięk gitar lub ukulele, no i lubią podróżować, koniecznie podzielcie się z nimi tą wiadomością.

Obejrzyj, co się wydarzyło podczas lotu 🙂

Przeczytaj też o nietypowym duecie pilotów w liniach Southwest:

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

Dodaj komentarz