fbpx

Nietypowy duet pilotów: matka-córka

Linie Southwest Airlines ogłosiły swój pierwszy w historii duet pilotów matka-córka, kiedy do pierwszego oficera Keely Petitt w kokpicie dołączyła kapitan Holly Petitt.

Matka Holly Petitt rozpoczęła swoją karierę lotniczą świeżo po ukończeniu college’u jako stewardesa pracująca dla innego przewoźnika. Po przejściu na fotel w kabinie pilotów zdała sobie sprawę, że chce nauczyć się latać samolotami. Następnie przystąpiła do nauki i zdobywania certyfikatów.

Holly zajmowała się również trójką swoich dzieci podczas nauki latania. Z pomocą męża i mamy, była w stanie zrealizować swoje marzenie o byciu pilotem.

Córka Holly, Keely, dorastała w otoczeniu rodziny Southwest Airlines, a później sama stała się jej częścią. W wieku 14 lat Keely zdała sobie sprawę, że chce pójść w ślady mamy i zostać pilotem. Zdobyła licencję pilota, a nawet wylądowała na stażu w Southwest jesienią 2017 roku, który utorował jej drogę do kariery lotniczej.

Southwest zawsze był dla mnie celem – powiedział Keely. –Naprawdę nigdy nie było innej opcji.

Po ciężkiej pracy jako drugie pokolenie, ona i jej matka stały się pierwszym duetem pilotów w Southwest.

To było spełnienie marzeń – powiedziała Holly. –Najpierw odkryłam tę profesję i zakochałam się w niej, a następnie jedno z moich dzieci też wybrało tę samą drogę. To jest surrealistyczne!

pilotów

 

Na podobny temat o innych liniach lotniczych pisaliśmy też tutaj:

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

One thought on “Nietypowy duet pilotów: matka-córka

Dodaj komentarz