fbpx

Policja w Nowej Zelandii wypuściła nietypowy film rekrutacyjny

Nowozelandzka policja szuka nowych funkcjonariuszy. Dla zachęty opublikowała krótki spot, który podbił serca internautów. „Najzabawniejszy film rekrutacyjny” ma sprawić, że Nowa Zelandia stanie się „najbezpieczniejszym krajem na świecie”.

Policjanci, zachęcając do wstąpienia w ich szeregi, pokazują, że w codziennej pracy muszą mierzyć się z takimi wyzwaniami jak przeprowadzenie starszego mężczyznę przez pasy czy pościg za psem-złodziejem, który ukradł damską torebkę. Wszystko nakręcone zostało z ogromnym rozmachem w stylu najlepszych hollywoodzkich filmów akcji. Podczas napisów końcowych pojawia się bonus – ujęcia, które nie zostały wykorzystane, czyli sztuczka, która jest stosowana w końcówkach wielu komedii.

Funkcjonariusz Zion Leaupepe podkreślał w rozmowie z NZ Herald, że”policja chce przyciągnąć więcej kobiet oraz przedstawicieli wszystkich grup etnicznych”. Tłumaczył, że kładzie nacisk na różnorodność, tak, aby lepiej służyć zróżnicowanej społeczności.

„Najzabawniejszy film” ma sprawić, że – jak słyszymy na początku spotu – Nowa Zelandia stanie się „najbezpieczniejszym krajem na świecie”. – Ale nie możemy tego zrobić bez waszej pomocy – zachęcają funkcjonariusze. Policja w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że po zamieszczeniu wideo ruch na stronie rekrutacyjnej wzrósł o 800 procent.

Całość trwa trzy minuty, a w produkcję było zaangażowanych około 70 osób.

Dodaj komentarz