fbpx

14 krótkich „urlopów”, które biorą rodzice każdego dnia

Każdy kto ma dziecko doskonale wie, jak wymagająca i pochłaniająca czas może być opieka nad nim i jego wychowanie – zwłaszcza na początku. Na szczęście z biegiem lat sprytni rodzice wypracowali w sobie mechanizmy obronne, które pozwoliły im na chwilę odpoczynku. Oto one.

#1. Jesteś pierwszą osobą, która wstaje w domu?
W najlepszym wypadku masz nawet pół godziny tylko dla siebie!

#2. Tankowanie paliwa na stacji

Błogie 90 sekund na świeżym powietrzu, pełne przemyśleń nad życiem i mentalnym resetem.

2
#3. Dzwonienie na infolinie

Zazwyczaj dzieci dają ci spokój, kiedy rozmawiasz z kimś przez telefon. Wykorzystaj to i dzwoń do swojego banku/ubezpieczyciela/operatora tak często, jak tylko będziesz potrzebował chwili odpoczynku.

3
#4. Czekanie w kolejce

Poprosiłeś/poprosiłaś kogoś o przypilnowanie dzieci w domu/biurze, a samemu masz mnóstwo czasu, aby pomyśleć o czymś przyjemnym – jak dobrze, że w sklepie otworzyli tylko dwie kasy.

4
#5. „Marsz do swojego pokoju!”

Dzieci nie będą ci przeszkadzać, jeśli coś przeskrobią i usłyszą twój podniesiony głos. Fajnie mieć w domu małe diabełki!

5
#6. Drzemka

Niemowlaki mają to do siebie, że zapadają w ciągu dnia na krótkie drzemki – dla ciebie to uczucie porównywalne z ekspresowymi wakacjami nad morzem! Warunek jest tylko jeden – musisz je sobie zorganizować dokładnie w miejscu, w którym zasnął twój maluch.

6
#7. Rozpakowywanie nowej zabawki

Szacuje się, że zainteresowanie nią będzie trwało ok. 6 minut – to wystarczająco dużo czasu, abyś mógł obejrzeć krótki filmik z kotami na YouTube.

7
#8. Telewizja dla dzieci

Wszyscy wiemy, że to nie jest sposób na zapewnienie im rozrywki i zastąpienie wychowania, ale pół dnia przed telewizorem od czasu do czasu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

8
#9. Wyjście do toalety

Zgadza się, tam też możesz przeżyć swoją chwilę dla siebie!

9
#10. Dziecko w toalecie

Nawet maluch wie jak ważna jest chwila rozmyślania na kibelku, co otwiera dla ciebie nowe możliwości. Możesz je wykorzystać do czasu, aż usłyszysz „Mamo, kupa!”

10
#11. Zakupy w supermarkecie

Dzieci w sklepie to zły pomysł i dodatkowe problemy – ich brak to dodatkowy czas, dzięki któremu porozmawiasz w spokoju ze swoją drugą połówką, np. podczas wybierania ziemniaków.

11
#12. Jeśli robią coś, co zabroniłeś im robić

Doskonale wiedzą, że nie mogą ruszać bez pytania twojego telefonu, a swój czas na tabletowe gry już dawno wykorzystały – a jednak, zupełnie przypadkiem, twój iPad wylądował w widocznym miejscu i zupełnie nie przeszkadza ci jego brak połączony z nagłą ciszą w całym domu.

12
#13. Zejście do skrzynki na listy

Nawet tak prozaiczna czynność jak pójście po pocztę może być odpowiednio wykorzystana – od chwili ćwiczeń i zaczerpnięcia powietrza, do wymiany kilku zdań z sąsiadem/sąsiadką.

13
#14. Pójście spać przez dzieci

To ostatnia okazja do złapania codziennego „urlopu” przez zmęczonych rodziców.

14

 

Źródło: buzzfeed.com

Dodaj komentarz