fbpx

Na drugiej stronie lustra zostawiła po sobie wspaniałe przesłanie

12-letnia Athena Orchard z Leicester w Anglii była miłą, wesołą dziewczyną, która kochała sport i z wielkim oddaniem troszczyła się o swoich 3 braci i 6 sióstr. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dziewczyna zemdlała w kuchni. Lekarze zdiagnozowali u niej raka tkanki kostnej.

W trakcie 7-godzinnej operacji dziewczynce usunięto guza, znajdującego się na kręgosłupie, a potem rozpoczęła się chemioterapia. Straciła włosy i siły, ale nie przestała pozytywnie patrzeć na świat. Tego optymizmu nie zatraciła ani podczas walki z chorobą, ani przed samą śmiercią.

Kilka dni po pogrzebie córki rodzice chcieli uporządkować rzeczy w jej pokoju.Kiedy ojciec Atheny podniósł lustro, zobaczył, że z tyłu lustra znajdują się jakieś zapiski. Okazało się, że znalazł wiadomość od zmarłej córki. Zaczął czytać i łzy same napływały mu do oczu.

7

Oto co Athena napisała na odwrotnej stronie lustra przed swoją śmiercią:

Szczęście zależy tylko od nas samych. Istotne jest nie tyle szczęśliwe zakończenie, co historia sama w sobie.

Celem życia jest to, by mieć jakiś cel. Różnica między zwykłością i niezwykłością – maleńkie „nie”.

Szczęście — to kierunek, a nie cel. Bądź wdzięczny za to, że istniejesz. Bądź szczęśliwy, wolny, wierz, pozostań zawsze młodym. Znasz moje imię, ale nie moją historię. Słyszałeś o tym, co zrobiłam, ale nie o tym, przez co musiałam przechodzić.

 

Miłość jest jak szkło – niezwykle piękne, ale kruche.

 

3

Miłość zdarza się rzadko, życie jest zadziwiające, nic nie jest wieczne, ludzie się zmieniają. Każdy dzień jest wyjątkowy, przeżyj go w pełni, bo być może jutro dowiesz się, że cierpisz na nieuleczalną chorobę. Życie jest złe tylko wtedy, gdy uczynimy je złym.

Jeśli ktoś cię kocha, nie pozwoli ci odejść, bez względu na to, jak trudna jest sytuacja. Pamiętaj o tym, że życie jest pełne wzlotów i upadków.

Nigdy nie wyrzekaj się tego, bez myśli o czym nie możesz przeżyć nawet dnia. Chcę być dziewczyną, która zmienia złe dni na lepsze i taką, która Miłość nie objawia się w tym, jak często o niej mówisz, a w tym, na ile możesz ją pokazać w swych czynach.

Miłość jest jak wiatr: można ją poczuć, ale nie da się jej zobaczyć. Chciałabym pokochać kogoś i otworzyć przed tym człowiekiem swoje serce. W miłości nie chodzi o to z kim widzisz swą przyszłość, ale bez kogo jej nie widzisz…

4

Życie to gra, a miłość jest nagrodą w tej grze. Tylko ja mam prawo się osądzać.

Czasem miłość boli. Teraz walczę sama. Kochanie, czuję twój ból. Marzenia są moją rzeczywistością. Boli, ale to nic, przywykłam.

Nie spiesz się mnie osądzać, widzisz tylko to, co chciałam ci pokazać… nie znasz prawdy. Po prostu chcę się cieszyć i być szczęśliwą bez osądzania.

To jest moje życie, nie twoje, więc nie martw się o to co robię. Ludzie będą cię nienawidzić, oceniać, próbować złamać, ale to, na ile jesteś w stanie się temu przeciwstawić, czyni cię TOBĄ!

Nie ma powodu do płaczu, bo wiem, że jesteś przy mnie.

Athena przeżyła jedynie 13 lat, ale była bardzo mądra jak na swój wiek i zdążyła dowiedzieć się sporo o życiu. Według opowieści matki, dziewczyna była silna i wesoła, miała przenikliwy umysł i lubiła pisać. Rodzice mówią, że zachowali lustro i traktują je niemal jak relikwię, bo dzięki niemu czują, że ich córka jest razem z nimi.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz