fbpx

Popularny youtuber z Wodzisławia przekazał dzieciakom ze szpitala czek na 112 tysięcy złotych

18-letni Remigiusz Wierzgoń z Wodzisławia Śląskiego, swoim fanom bardziej znany jako ReZi przyjechał wczoraj do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju, by przekazać czek na 112 tysięcy złotych. Pieniądze udało się zebrać w zaledwie 24 godziny.

Pomysł na niezwykłą akcję charytatywną zrodził się przy wigilijnym stole. – To był dla mnie niesamowity rok. Dołączyło do mnie milion fanów na YouTubie, moje filmiki miały 160 mln wyświetleń, we Wrocławiu zorganizowaliśmy Meet Up dla ponad 8 tysięcy fanów. Pomyślałem, że koniecznie trzeba z kimś podzielić się tym szczęściem – mówi Remigiusz Wierzgoń z Wodzisławia Śląskiego.

Celu nie szukał długo. Wiedział, że w sąsiednim Jastrzębiu-Zdroju znajduje się szpital dla dzieci, które przechodzą często bardzo bolesną rehabilitację. Nagrał więc filmik w którym poinformował swoich fanów, że cały dochód uzyskany 31 grudnia ze sprzedaży bluz, koszulek i kubków z jego sklepu przekaże na ten szpital.

  • Myślałem, że zbierzemy może z 20 tysięcy złotych. Jakie było moje zaskoczenie, gdy zamówienia rosły w astronomicznym tempie. Nawet przez moment nie spodziewałem się takiej reakcji. Z niszowej akcji stworzyliśmy coś o zasięgu absolutnie ogólnopolskim – komentuje nastolatek.

31 grudnia tuż przed północą okazało się, że fani Remigiusza złożyli ponad 1600 zamówień na kwotę 138 tysięcy złotych brutto. Oznacza to, że po odjęciu podatku na konto szpitala wpłynęło 112 tysięcy złotych.

2

Swojej radości nie kryje dyrektorka placówki Henryka Drużyńska -Skarbek. – Nie pamiętam, by szpital kiedykolwiek otrzymał taką kwotę – powiedziała. – Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia rehabilitacyjnego, które pomoże w leczeniu skrzywienia kręgosłupa. Okazuje się, że właśnie skolioza jest coraz większym problemem nastolatków – wyjaśniła.

Urządzenie dostępne jest tylko w kilku miejscach w naszym kraju i w dodatku odpłatnie. Chodzi o znaną na świecie metodę FED. Owe urządzenie umożliwia trójwymiarowe ustabilizowanie kręgosłupa przy jego jednoczesnym wydłużeniu i odkręceniu. Siły zewnętrzne zatrzymują rozwój deformacji, korygując kręgosłup dotknięty skrzywieniem.

Sprzęt kosztuje ponad 150 tysięcy złotych. Resztę środków przekaże Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Kim jest ReZigiusz?

Wszystko zaczęło się 4 lata temu. Wtedy jeszcze w tajemnicy przed rodzicami zaczął kręcić filmiki o tym, jak gra w gry komputerowe. Szybko zaskarbił sobie sympatię tłumów – już teraz ma milion subskrybentów, a jego filmiki mają po 160 mln odsłon. Twierdzi, że kluczem do sukcesu jest spontaniczność i szczerość. Remigiusz jest rozpoznawalny na ulicy. Sam o sobie mówi, że jest zwyczajnym chłopakiem, który poza grami komputerowymi uczy się i uprawia sport. Rodzice pilnowali dobrych ocen – musiała być średnia ocen 4,0, inaczej zdarzało się, że nawet wyłączali korki.

Źródło: www.tuwodzislaw.pl

Dodaj komentarz