fbpx

Francuski śmiałek stworzył coś, co przebija wszystkie wynalazki z “Powrotu do przyszłości”.

Francuski śmiałek stworzył coś, co przebija wszystkie wynalazki z “Powrotu do przyszłości”. Deskę, na której można latać 150 metrów nad ziemią. Jej twórca opublikował ostatnio wideo, które na pierwszy rzut oka wydaje się sceną wprost z hollywoodzkiej produkcji.

Franky Zapata to sportowiec, który ściga się na skuterach wodnych (ma tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie), a kiedy tego nie robi, projektuje i tworzy niesamowite maszyny, pozwalające poczuć się jak bohater filmów Marvela.

Jego ostatni wynalazek to latająca deska, nazywana też hoverboardem (taką nazwę miało urządzenie ze wspomnianego “Powrotu do przyszłości”). To niewielka platforma z niezależną jednostką napędową, którą steruje się czymś, co przypomina joysticka. Jej oficjalna nazwa to Flyboard Air.

Produkująca ją firma Zapaty zapewnia, że urządzenie jest w stanie latać z operatorem “na pokładzie” przez 10 minut z maksymalną prędkością 150 km/h i wynieść człowieka o maksymalnej wadze 100 kg na wysokość 150 metrów. Najbezpieczniej jest latać nią nad wodą, aczkolwiek Zapata przetestował swój wynalazek także w pobliżu Las Vegas.

 

 

Czytaj więcej na: businessinsider.com.pl

One thought on “Francuski śmiałek stworzył coś, co przebija wszystkie wynalazki z “Powrotu do przyszłości”.

  • 9 listopada 2019 at 09:33
    Permalink

    To prawie tak jak w książce pt. “Misja”

    Reply

Dodaj komentarz