fbpx

Popatrzeć na Tatry spomiędzy korony drzew. Tuż przy granicy powstaje nietypowa ścieżka widokowa

Miłośników gór z pewnością ucieszy ta informacja. W słowackiej miejscowości Zdziar powstaje nietypowa drewniana konstrukcja – chodnik korunami stromov. Będzie to ścieżka widokowa wiodąca pomiędzy koronami drzew. Rozciągać się będzie stamtąd malownicza panorama Tatr Bielskich i Pienin. Spacerujący nią turyści będą mogli więc podziwiać górskie szczyty z nieco innej perspektywy niż dotychczas.

Zdziar znajduje się w odległości zaledwie 10 kilometrów od polskiej granicy, nie trzeba więc będzie jechać bardzo daleko, aby na własnej skórze przekonać się, jak to jest przechadzać się 24 metry nad ziemią – na takiej wysokości ma być zbudowany drewniany chodnik.

Na 603-metrowej trasie turyści znajdą też wiele informacji edukacyjnych dotyczących regionu. Twórcy ścieżki zapowiadają również liczne niespodzianki i przekonują, że spacer po ścieżce to okazja do lepszego zapoznania się z otaczającą człowieka naturą. – Z nami poznacie lokalne lasy od korzeni aż po korony. Przedstawimy ci życie lasu i jego rzadko spotykanych mieszkańców – zapewniają na stronie internetowej poświęconej ścieżce.

 

Czytaj więcej na: podroze.gazeta.pl

Foto: facebook.com/chodnikkorunamistromov

One thought on “Popatrzeć na Tatry spomiędzy korony drzew. Tuż przy granicy powstaje nietypowa ścieżka widokowa

  • 10 grudnia 2019 at 20:22
    Permalink

    Wow! Cos niesamowitego! Juz nie moge sie doczekac, by sprobowac!

    Reply

Dodaj komentarz