fbpx

Kwiaty zatopione w żywicy zamiast reklam. W Łodzi stanął nietypowy przystanek

W Łodzi pojawił się naszym zdaniem jeden z najładniejszych przystanków komunikacji miejskiej w Polsce. W ścianach wiaty, zamiast reklam umieszczone zostały zatopione w żywicy, kolorowe kwiaty.

– Podstawową wartością tej instalacji jest przede wszystkim warstwa wizualna i oparcie jej formy na subtelnym, naturalnym pięknie kwiatów i elementów roślinnych. Dodatkowym smakiem tego miejsca jest fakt, że od ponad 30 lat można tu kupić kwiaty praktycznie przez całą dobę – opowiada Michał Bieżyński z Łódzkiego Centrum Wydarzeń, kurator projektu.

Autorką projektu, który nazwany został “Nostalgia”, jest Dominika Cebula, studentka trzeciego roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Do stworzenia instalacji wykorzystane zostały między innymi niezapominajki, chabry, narcyzy, róże, piwonie, stokrotki i inne kwiaty, które zatopione w żywicy utworzyły 36 barwnych kompozycji.

– Pomysł pojawił się z chęci przebywania blisko natury, podkreślenia kontrastu kwiatów z betonowym miastem. Kwiaty i bukiety dla ludzi mają ogromne znaczenie, ich symbolizm jest obecny w naszej kulturze od dawna – powiedziała Cebula w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim.

– Do stworzenia instalacji użyłam m.in. kwiatów, które dostałam w prezencie lub od znajomych, którzy chcieli wspomóc pracę nad projektem – dodała autorka projektu.

Florystyczna wiata na placu Dąbrowskiego będzie stać przynajmniej do końca października. Możliwe, że później zatopione w żywicy panele zostaną przeniesione na inny przystanek.

Dodaj komentarz