fbpx

Niezwykłe zjawisko – „jabłka-duchy” w sadzie w amerykańskim Michigan

Jak podaje raport WOOD-TV zamarzający deszcz pozostawił nieziemsko wyglądające „jabłka- duchy” zwisające z drzew w zachodniej części Michigan.

Niektórzy zastanawiają się czy to nie fotomontaż albo fake news i czy takie zjawisko rzeczywiście miało miejsce, ponieważ wprawiło w osłupienie nawet „rasowych” botaników.

Jednak Andrew Sietsema, który jest autorem zdjęć twierdzi, że są autentyczne, choć mimo że pracuje w gospodarstwie sadowniczym w hrabstwie Kent od wielu lat, niezwykłe zjawisko również widzi po raz pierwszy.

Oto jak zdaniem Sitsemy doszło do powstania „jabłek-duchów” –  „Myślę, że było po prostu wystarczająco zimno, że lód pokrywający jabłka pozostałe na drzewach jeszcze się nie stopił, ale było na tyle ciepło, że jabłko w środku zamieniło się w kompletną papkę (jabłka mają niższą temperaturę zamarzania niż woda)”, która po prostu spłynęła na dół pozostawiając pięknie wyglądające lodowe rzeźby. Część jabłek opadło, ale te które pozostały stworzyły takie właśnie unikalne widowisko.

 

 

 

A może o ciekawym zjawisku wypowiedzą się polscy uczeni? Czekamy!

 

Źródło: accuweather.com

Dodaj komentarz