fbpx

Zawieszony paragon! Klienci knajp i piekarni mogą podarować posiłek

W całej Polsce rusza nowatorska akcja społeczna, która umożliwia klientom lokalnych restauracji, piekarni i food trucków pomaganie osobom potrzebującym, jednocześnie promując lokalne biznesy. Inicjatywa, zatytułowana “Powieś paragon – podaruj posiłek”, jest organizowana przez twórców aplikacji PanParagon, znaną z zarządzania paragonami i śledzenia promocji.

Idea akcji jest prosta, ale efektywna: klienci placówek gastronomicznych mogą zakupić dodatkowy posiłek lub produkt, którego dowód zakupu zostaje “zawieszony” w lokalu. Osoba w potrzebie może następnie skorzystać z tego paragonu, by otrzymać posiłek bez dodatkowych kosztów.

Ta forma wsparcia ma swoje korzenie w popularnej niegdyś inicjatywie “zawieszonych kaw”, która przybyła do Polski z Neapolu. Polegała ona na tym, że klient zamawiał dwie kawy, ale wypijał tylko jedną, pozostawiając drugą dla osoby potrzebującej. Teraz, w odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczne i ekonomiczne, twórcy aplikacji PanParagon pragną rozszerzyć ten gest solidarności na inne produkty, w tym na posiłki.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce skrajne ubóstwo dotyka znaczną część społeczeństwa, w tym seniorów, dzieci i osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego akcja “Powieś paragon — podaruj posiłek” jest nie tylko formą pomocy dla tych osób, ale także sposobem na wsparcie lokalnych przedsiębiorców, którzy włączają się w tę inicjatywę.

Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon podkreśla, że udział w akcji nie generuje dodatkowych kosztów dla restauracji czy piekarni, a wręcz przeciwnie, przynosi im korzyści w postaci darmowej promocji. Restauracje, bary, food trucki i piekarnie, które zdecydują się na uczestnictwo w inicjatywie, otrzymają specjalne tablice do zawieszania paragonów oraz będą promowane w aplikacji, zachęcając użytkowników do odwiedzania tych miejsc.

Akcja ta, która miała swoje początki w jednym z wrocławskich barów, po przerwie spowodowanej pandemią, teraz ma szansę na rozszerzenie swojego zasięgu na większą skalę. Organizatorzy mają nadzieję, że ta forma wsparcia stanie się popularna w całej Polsce, dając jednocześnie szansę potrzebującym na dostęp do pożywnych posiłków i wspierając lokalne biznesy.

Dodaj komentarz