fbpx

Sześć dwójek w jednej dacie, 22.02.2022. Co na to numerolodzy?

Dla osób wierzących w magię liczb tegoroczny luty jest wyjątkowym miesiącem. Jest to pierwsza data w kalendarzu gregoriańskim z takim nagromadzeniem dwójek.  Pierwszym dniem z pięcioma dwójkami był drugi lutego (2.02.2022), następnie podobny układ powtórzy się dwudziestego lutego (20.02.2022), ale prawdziwa kumulacja występuje 22 lutego, kiedy w jednej dacie spotka się aż sześć dwójek! (22.02.2022).
Boskie liczby

Są osoby, które wierzą w mistyczne znaczenie cyfr. Dziedzina tej ezoterycznej wiedzy nazwana została numerologią. Według jej wyznawców każda cyfra czy liczba ma określoną wibrację, która potrafi wpływać na nasze życie i ludzki los. Niezwykłe układy cyfr w datach mają być sygnałami dla ludzi wysyłanymi przez wszechświat, które niosą informację o ważnych wydarzeniach.

W Polsce numerologia przeważnie traktowana jest z przymrużeniem oka, jako zbiór niegroźnych przesądów. Jednak w Azji do numerów i dat podchodzi się ze śmiertelną powagą. W Chinach przed założeniem firmy jej przyszli właściciele zwracają się najpierw do numerologów z pytaniem, czy układ cyfr w dacie podpisania umowy jest korzystny i daje szansę na osiągnięcie sukcesu.

W magię liczb wierzyli także niektórzy wielcy naukowcy, a przykładem może być niemiecki matematyk, fizyk i astronom Johannes Kepler (1571-1630). To on wypowiedział słynne zdanie – “Bóg jest matematykiem”. 

Kepler uważał, że dowodem na prawdziwość tej tezy mogą być skarby ukryte w geometrii. Przykładem może być słynne twierdzenie Pitagorasa, które Kepler porównywał do złota, zaś drogocennym klejnotem miał być jego zdaniem tak zwany “złoty podział odcinka”.

Data z liczbą aniołów?

Dwójka według Chińczyków pokazuje harmonijną równowagę przeciwstawnych sił i odmienności. To także symbol relacji między ludźmi — postrzegana jest jako uosobienie nierozerwalnej więzi ciała i ducha. Ta cyfra jest obrazem dwoistości natury ludzkiej, ciągłej walki dobra ze złem. W dalekowschodniej filozofii cyfra 2 odpowiada symbolowi Jin i Jang, który ma pokazywać równowagę sił we wszechświecie. Dwójka oznacza tolerancję, dialog i pragnienie pokoju. Chińscy numerolodzy wierzą, że pojawienie się sekwencji trzech dwójek obok siebie sprawia, że powstaje “liczba aniołów”.

Wspaniała okazja do zaręczyn!

W amerykańskich mediach społecznościowych już pojawiły się pierwsze osoby, które w dniach z kumulacją dwójek w dacie zamierzają podjąć lub ogłosić ważne decyzje. Zgłosili się nawet pierwsi chętni do poproszenia w tak wyjątkowym dniu swojej wybranki o rękę. Organizatorzy loterii  już zacierają z radości ręce, bo w dniach z niezwykłym układem liczb zawsze sprzedaje się więcej losów. Wiele osób wierzy bowiem, że układ liczb może okazać się dla nich szczęśliwy i tego dnia zgarną fortunę.

Podsumowując, mamy dziś “kumulację dwójek wszechczasów”, warto tego dnia spojrzeć na zegarek (najlepiej elektroniczny) o 22:22, w 22 sekundzie. Wtedy na ekranie pojawi się aż 12 dwójek!

 

One thought on “Sześć dwójek w jednej dacie, 22.02.2022. Co na to numerolodzy?

  • 22 lutego 2022 at 21:49
    Permalink

    ja o 2.22 już na to zwróciłem uwagę

    Reply

Dodaj komentarz